3. VJ FEST ISTANBUL 20-12-22 Mayıs 2010

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen VJ sanat festivali VJ FEST ISTANBUL kapsamında, 22 Mayıs Cumartesi gecesi saat 20.00-22.00 saatlerinde iki sıradışı video-muzik performansı sergilenecektir. Fransız Kültür Merkezi’nin bir binası projeksiyon/video yüzeyi olarak kullanılacak ve bahçede gerçekleşecek canlı performanslar İstanbul’da ender görülebilecek bir dijital sanat eylemi özelliği taşıyacak. Sesle görüntü arasında uyum yaratılarak yapılan ve bir yeni medya sanatı olan VJ’liğin ve video sanatının iki örneği gözler önüne serilecektir. Gösteriler herkese açıktır.

VJ FEST İSTANBUL uluslararası bir video-müzik festivalidir. Amacı insanların sohbet edebilecekleri ve iyi vakit geçirebilecekleri işitsel ve görsel bir oyun alanını hazırlamaktır. Video Jokey, canlı olarak videoları kesen ve birleştiren, DJ’in ve müzisyenin müziğiyle uyumlu bir video-kolaj yapan kişiye deniyor. VJ Fest İstanbul, sözü geçen video sanatını İstanbullulara tanıtarak, bu sanatın farklı yönlerini tartışmak amacıyla düzenlenmektedir; amacı, VJ’lik mesleğinin Türkiye’de gelişmesi ve İstanbul’un eğlence hayatının VJ etkinlikleriyle daha da renkli bir biçime dönüşmesidir.”

Andora, Belçika, Brezilya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hollanda, Norveç, Polonya, Macaristan, İspanya, Ukrayna ve Amerika’dan 23 VJ/DJ’in katılacağı festival kendine Dogzstar, Apartman Projesi ve Fransız Kültür Merkezi’ni mekan olarak belirlemiş. Söyleşilerin, atölyelerin, sunumların, canlı gösterimlerin yapılacağı festivale katılın! 

Dış mekan performanslar ve atölyeler ücretsiz, VJ-DJ performansları 10 tl. + 1 Bira

VJ FEST: TWITTERMYSPACE – FACEBOOK – VIMEOYOUTUBE – ARTCORE.TVLASTFM – MIXCLOUD

 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]