A Journey Down The Well: Mini mini bir orkestra

/

Kendi deyimleriyle, “klasik punk musikisi” yapan A Journey Down The Well, “How Little Can Be The Orchestra” ismini verdikleri EP’lerini 20 Ekim tarihinde, grup üyelerinden Taner Torun’un sahibi olduğu Fluttery Records isimli plak şirketinden yayınladı.

4 şarkını olduğu (şarkı isimleri: “How”, “Little”,  “Can Be”, “The Orchestra”) EP, grubun 2007 çalışması “The Funeral Album”, 2009 çalışması “Sorry Monsters, I Have To Grow”‘u takip ediyor. Klasik müzik etkilerinin yoğun hissedildiği çalışma, grubun ikili olarak yaptığı ve tümüyle enstrümental ilk çalışma özelliklerini de taşıyor.

2006 yılında, bilgimiz dahilinde, güney’de tatildeyken Taner Torun’un İsveç’li çift Anna ve Martin ile tanışmasının ardından, internet üzerinden kayıtların gidip gelmesiyle kurulan grupta, yukarıda bahsedilen 2007-2009 çalışmalarının ardından İsveçlilerin ayrılmasıyla, Fluttery Records sahibi Taner Torun’un tek kalmış. Mesafe sıkıntısı nedeniyle yaşanan bu ayrılık ardından gruba Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuarı ve Manchester Ünviersitesi Müzik ve Drama Okulu’ndan İpek Zeynep Kadıoğlu katılmış.

Grubun, yaylılar ile delay-ses manipülasyonları kullandığı albümde müziğe minimal bakışlarını sevdik. Dikkatli dinleyiciler, şarkılarda günlük hayatın içinden gelen çeşitli seslere yer veren grubun karamsarlığına karşı yine de umutluyuz dediğini duyacaklardır.

flutteryrecords.com

 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]