ABD’nin alternatif başkan adayı

ABD başkanlık seçimlerinde Futuristika'nın desteği, [Vermin Supreme] için. Kendisi, ilkleri destekliyor, mesela "zaman yolculuğuna geniş bütçe ayırıp Hitler'i doğmadan öldürmeyi" düşünen tek başkan adayı. ABD'nin vizyonunu genişleteceğine inandığımız bu aday, "diş bakımının sosyal toplumun temeli" olduğunu savunuyor. ABD'nin bu sıra dışı başkan adayı ile gerçekleşen röportajı Swindle Mag'dan aktarıyoruz.

Ekim '08

ABD başkanlık seçimlerinde Futuristika’nın desteği, [Vermin Supreme] için. Kendisi, ilkleri destekliyor, mesela “zaman yolculuğuna geniş bütçe ayırıp Hitler’i doğmadan öldürmeyi” düşünen tek başkan adayı. ABD’nin vizyonunu genişleteceğine inandığımız bu aday, “diş bakımının sosyal toplumun temeli” olduğunu savunuyor. ABD’nin bu sıra dışı başkan adayı ile gerçekleşen röportajı Swindle Magazine’dan aktarıyoruz.

Kampanyanız nasıl gidiyor?

Bebeğim, ben ulus çapındayım. Harbiden ulusalım. Sana diyebileceğim tek şey budur.

Daha çok yerel politikalara odaklanmış gibisiniz. Diş fırçalama kanunları, insan etini yasallaştırma gibi…

Evet. Ayrıca Amerikalılar için beleş midilliler.

Peki ya dış politika konuları?

Ehm, bence Iraklılara bizim büyük ulusumuzun bir parçası olma şansı vermeliyiz. Irak’ın mükemmel bir 51. eyalet olabileceğine tüm kalbimle inanıyorum. Birliğimize bir eyalet katmayalı uzun zaman geçti. Amerika’nın bayrağını taşıyanların kesinlikle bu yönde adım atması gerektiğini düşünüyorum.

Başka eyalet görüşleriniz var mı?

İran da bir eyaletimiz olmak istiyor gibi görünüyor. İzlediğim haberlere göre, 52. eyaletimiz olmak isteyebilirler. Bir kez tüm vergilere Sam Amca’ya ödeyip, tepelerinde Amerikan Bayrağı dalgalandırdın mı, ülkemizin gururunu yaşamaya başlarlar. Sonrasında, en nihayetinde, bizi yollara çiçekler serilmiş halde, güllerle karşılayacaklar.

Bildiğimiz kadarıyla, en azından Cumhuriyetçiler arasında palyaço burnu takan tek adaysınız.

Bayım o bahsettiğiniz mevzu, rakiplerimin bana attığı bir iftiradır, pis bir kolpadır. Eğer dikkatli bakarsanız, palyaço burnu takmadığımı fark edeceksiniz. Kimse beni palyaço burnu takarken göremez. Demek ki burun sonradan eklenip medyaya veriliyor.

O zaman gerçek burnunuz nerede?

Dışarısı sıcakken, güneş engelliyor burnumu. Yoksa oldukça güzel bir burnum var. Burnumdan utanıyor değilim ve ayrıca, medyada burnuma yönelik bu sansürün nedenini de anlamış değilim. Oldukça garip bir durum bu.

Yani palyaço burnu takmayı reddediyorsunuz?

Tekrar ediyorum, eğer halkın istediği buysa, eğer odak grupları belirli bir palyaço-sever topluluk segmentini kazanacağımı belirtirse, ben varım. Kendi kişisel araştırmalarıma göre, insanlar daha çok, palyaçolardan korkma eğiliminde olup, ABD Başkanlığı için bir palyaçonun seçilme olasılığı hemen hiç yoktur.

Kampanyanızda ne gibi ihtilaflı ve minimal iletişim içinde olduğunuz kişiler var?

Kampanyamın hayrı ve skandallardan korunmak için, Ötenazi Kilisesi’ni hiç duymadığımı söyleyeceğim. Ayrıca Jerry Springer Present’a da asla çıkmadığımı söylememe izin veriniz. Sanırım bu konuda yeteri kadar açığım. Eğer geçmişimdeki en büyük skandalı cidden inkar edeceksem, tekrar ediyorum, herhangi bir intihar-kürtaj taraftarı yamyam gruba üye değilim. O ben değilim.

Şimdi dimension kısa bir tamamlama sorusu soralım. Barack Obama umuttur, Vermin Supreme ise…

Büyük bir kalıp Velveeta peyniridir.

Yani peynir üzerine kurulu bir başkanlık kampanyası mı yürütüyorsunuz?

Ne derler, tüm iktidar peynire! Mecazi anlamda tabii, sanırım.

Krem mi, kalıp mı yoksa toz peynir mi?

Kesinlikle büyük bir kalıp olurdu, bu ülke için güçlü bir yapı…

Vermin-peyniri posterleri ya da buna benzer şeyler üzerinde çalışan pop sanatçılar, vs. var mı?

Hala başvurulara açığız.

Tüm iktidar peynire!

Kamuoyu anketlerinize göre, en çok tepki aldığınız, ilgi çeken ve diğer önde gelen adaylar tarafından bahsedilmeyen konularınız neler?

Bir kez daha, dört yıllık zorunlu diş fırçalama, zaman yolculuğuna bütçe ayırma, gerektiğinde zombilere karşı savaşa hazır olma ve kuşkusuz ki bedava midilliler. Dürüst olmak gerekirse, özellikle bu sonuncusu harbiden oy toplamak için verilen bir söz. Ayrıca oy kullanma yaşını 6’ya indirmeyi ve  [Hannah Montana]’yı yardımcım yapmayı istiyorum.

Barack Obama’nın diş fırçalama kanunlarına olan bakış açısındaki çarpıklıklar için ne düşünüyorsunuz?

Diş plakasındaki yumuşama.

Ya McCain?

Eğer derine inerseniz, elimde Senatör John McCain’in zorunlu diş fırçalama yasasına verdiği desteğe ait video görüntüleri var. Konuşma yaklaşık olarak şöyleydi: Ben ona sordum: “Senatör McCain, zorunlu diş fırçalamayı destekliyor musunuz?” O da şöyle cevapladı: “Aslında evet. Kampanya çalışanlarımın, insanların fırçalama yapıp yapmadıklarından emin olmak için gece yarısı insanların banyolarına gizlenip gözlem yapma konusunda engin tecrübeleri var.” Bu durumda tam destek verdiğini söyleyebilirim.

John McCain’in sizi yarış dışına çıkarmak ve kendisine katmak için uğraştığı söyleniyor. Ne dersiniz?

Bunu değerlendirmem için ciddi bir teklifle gelmediklerini söyleyebilirim.

O zaman, ona destek vermek için bir teklifle gelseler, değerlendirebilirsin?

Kabinede yer almak ya da kampanya borcumu kapatmaya yetecek kadar büyük bir nakit meblaya tav olabilirim.

Hava kirliliğine önlem olarak karbondioksiti havadan alıp suda kullanalım falan diyorsunuz?

Ayrıca sütümüzde, portakal suyumuzda ve diğer tüm sularda. Hatta bira ve sodaya ve diğer tüm baba içeceklere de basabiliriz karbondioksiti. Bu benim çözümüm tabi, konuyu henüz bir bilim adamıyla tartışmadım.

“Uç” bir aday olarak tanımlanmanız için ne diyorsunuz?

Sanırım bununla yaşayabilirim. “Daha az bilinen” denmesini tercih ederdim, ama çok daha kötü adlandırıldığım da olmuştu.

Ne gibi kelimeler?

Bundan bahsetmeyi tercih etmiyorum. Sonra bana karşı kullanabilirsiniz.

Sonuçta ne söylediyseniz o yazılıyor.

Ya tabii. Bu tuzağa düşmem ben. Daha akıllıyım. Bu işin içinde yeteri kadar zaman geçirdim. ✪