Aile Salonumuz Yoktur

Mtaär, 19 Mart - 18 Nisan tarihleri arasında ''AİLE SALONUMUZ YOKTUR" sergisine ev sahipliği yapıyor.
Şubat '10

Mtaär, 19 Mart – 18 Nisan tarihleri arasında ”AİLE SALONUMUZ YOKTUR” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Gözen Atila, Gözde Şarlak, Onur Girit, Serap Gecü, Tuğçe Şenoğul, Sevil Tunaboylu ve Duygu Aytaç’ın fotoğraflarının yer aldığı sergi, bir fotoğraf sergisi olmanın yanı sıra; mekan ve görüntü kavramlarının bir arada ele alındığı bütünlüklü bir eser niteliği de taşıyor.

Şimdiden ajandalarda yerini almalı!

Gözde Şarlak | Duygu Aytaç | Gözen Atila | Onur Girit | Serap Gecü | Tuğçe Şenoğul | Sevil Tunaboylu

Mtaär Nedir?

Mtaär, 2009 yılında, Erkin Gören ve Sevil Tunaboylu tarafından hayata geçirilmiş bir sanatçı girişimidir. Mtaär’ın Kadıköy / Moda’da bulunan sergi alanında ve alternatif mekanlarda düzenlediği bütün etkinlikler, bu iki genç sanatçının çabalarıyla gerçekleşmektedir.

İstanbul’un sanat üretiminin ve etkinliklerinin merkezi konumundaki Beyoğlu/Karaköy eksenine alternatif olarak Kadıköy/Moda’da konumlanan Mtaär, kendi sergi projelerinin yanı sıra sanatçıların da projeleriyle dahil olabilecekleri açık bir sergi alanıdır. Sanatçılar, sanat grupları ve bağımsız küratörler, www.mtaar.org adresindeki proje gönderim aracı yardımıyla projelerini alanda kolaylıkla paylaşabilirler.

Mtaär sergi alanı ile ilgili bir diğer önemli nokta ise; giderleri, kurucusu olan sanatçılar tarafından karşılanan bir organizasyon, sanatçıların özgün girişimiyle oluşturulmuş kar amacı gütmeyen bir yapı olarak kendini konumlandırması. Mtaär, güncel sanatın her alanında sanatçılara projelerini sergileme imkanı sunmak için kuruldu. Bu kapsamda planlanan etkinlikler arasında konulu, konusuz sergiler, atölyeler, sanatçı sunumları, özel gösterimler de var.

Bu etkinlikler sadece Mtaär’ın Kadıköy’deki mekanında değil, karşı yakada iki ayrı sergi alanına da yayılıyor. Dolayısıyla kalabalık sergiler şehrin iki yakasında üç farklı mekanda gerçekleşebiliyor. Bu organizasyonları günlük mini festivaller formunda düzenlemek amaçlanıyor.

Mtaär sergi alanı, iki kattan oluşuyor. Giriş katı (23 metrekare), ışık gereksinimi olan iki ve üç boyutlu eserler için, alt kat (27 metrekare) ise video ve ses yerleştirmeleri için kullanılıyor. İki alanı da eşzamanlı kullanmak, bu alanları yeniden biçimlendirerek farklı amaçlar için hazırlamak da mümkün olabiliyor. Mtaär’da sergilemek için proje hazırlarken, mekanın imkanlarını göz önüne almakta fayda var.

Mtaär nerede?Mtaär
bilgi@mtaar.org
+90 541 6649 784
Şair Latifi Sok. 27/A
Moda, Kadıköy

Erkin Gören
erkin@mtaar.org

Sevil Tunaboylu
sevil@mtaar.org ✪