Alejandro Jodorowsky’nin Gerçeğin Dansı açıklaması

]Alejandro Jodorowsky yeni filmi "La Danze Realidad/Gerçeğin Dansı"na dair metni çıplak okudu. Jodorowsky'nin okuması youtube ve vimeo'ya yüklendikten kısa bir süre sonra, tam bir orta sınıf ahlaksızlığıyla kaldırıldı.
Ekim '13

[su_heading size=”25″ align=”left” margin=”0″]Alejandro Jodorowsky yeni filmi “La Danze Realidad/Gerçeğin Dansı”na dair metni çıplak okudu. Jodorowsky’nin okuması youtube ve vimeo’ya yüklendikten kısa bir süre sonra, tam bir orta sınıf ahlaksızlığıyla kaldırıldı. Jodorowsky’nin videoda sinemaya dair kısa bir açıklama yaptığı metnine yer veriyoruz.[/su_heading]

jodorowsky-ciplak

Şiir ve sinema arasında herhangi bir fark görmüyorum. Bedenin soyunması ya da ruhun arınması arasında bir fark görmüyorum. Bulunduğum nokta da, tüm samimiyetimle, çıplak beden, çıplak ruh, bütünüyle şiir, gerçekliğin dansıdır. Yaşayabilmek için bana para kazandıracak reklam filmleri çekmek istemiyorum.

Ben para kaybettirecek sinema, başka bağlamlarda çalışmaya zorlayacak sinema yapmak istiyorum. Bana göre, bir film kutsaldır. Bir amaca hizmet etmelidir. Bilincimizi genişletmeli, geçmişimizi, şimdiki zamanı ve geleceğimizi birleştirmelidir.

Dünyayı kurtarmalıdır. Tabii ki dünyayı değiştiremeyiz fakat kendimizi değiştirmeye başlayabiliriz. Filmimi sunmamı beklemeyin. Benim filmim bir varlık, kendini anlatır.

Ben burada, ruhumun sonsuzca yaşadığı bu hapsedilmiş alanda, dürüstlüğümü, gerçeğimi sunacağım.

La Danze Realidad Trailer

 ✪