Angela Merkel; Beybi Leydi

Daha önce Almanya Başbakanı Angela Merkel'in dekoltesini ve Barbie bebeklerin "karanlık" geçmişlerini incelemiştik. Şimdi de bu iki markanın birleştirildiği haberini vermekten mutluluk duyuyoruz.

Nisan '09

Daha önce Almanya Başbakanı Angela Merkel’in dekoltesini ve Barbie bebeklerin “karanlık” geçmişlerini incelemiştik. Şimdi de bu iki markanın birleştirildiği haberini vermekten mutluluk duyuyoruz.

Oyuncak firması Mattel‘in Şubat 2009’da Uluslararası Nurnberg Oyuncak Fuarı’nda tanıttığı Angela Merkel Barbie bebekleri, başbakanın imzası olan siyah takım elbise, alçak topuklu ayakkabı ve küt kesilmiş sarı saçların biraz “uyarlanmış” halinden oluşuyor.

Mattel’in sözcüsü Stephanie Wegener, “Dünyanın her yerinde kadınların örnek aldığı bir kişilik” olarak tarif ettiği Merkel için “O, başarabileceklerimizin bir simgesi…” diyor. Fuarın açılışına katılan Merkel, her ne kadar gerçeğini pek yansıtmasa da Barbie kopyasını çok beğendiğini söylemiş. Kilo ve yaş olarak “bariz” farklılıklar taşıyan Merkel’in Barbie kopyası için Wegener’in yorumu ise olabildiğince içten: “Kendisinin bire bir kopyasını yapmak niyetinde değildik, biz Madame Tussauds değiliz! Bu, onu sadece onurlandırmak için yaptığımız bir çalışma.

Fuar boyunca satışa sunulmayan Merkel Barbie bebekler için seri üretime geçip geçmeme karar ise bugünlerde veriliyor. Bir an önce siyasetin meşhur kadınlarından birinin küçük bir kopyasını edinmek isteyenleri ise 35.95 Dolarlık şu köşeye alalım: Sarah Palin Action Figure. ✪

Önceki

Bir sonraki adım…

Sonraki

Dornbracht ve şehir sokakları