Battle Raper

Battle Raper, Japonlar tarafından geliştirilmiş üç boyutlu bir dövüş (!) oyunu. Oyunun amacı dövüşçü kadın karakterlerin elbiselerini zorla çıkarıp çeşitli şekillerde sarkıntılık (göğüslerini, bacak arasını elleyerek gibi) ve “bazen” de tecavüz etmek. Oyunun en “özel hareketi” ise sadece ana erkek karakterin uygulayabildiği -zorla yaptırılan- oral seks.

Diğer pek çok Hentai oyunlarında olduğu gibi kamera bu “özel hareketin” icrasına odaklandığında ekranda görüntü bozulmuş oluyormuş, ne düşüncelilik! Oyunun bir diğer özelliği de konsol başındaki oyuncunun, oyunun diğer karakterleriyle oyun sırasında özgürce seks yapabilmesi imiş.

İlk imajda oral sekse zorlanan kadın dövüşçüyü ağlarken görüyoruz, ikinci de ise tecavüze uğrayan kadın dövüşçü baygın düşmüşken.

Bu oyunu tanıtan/eleştiren yazıda belirtildiği üzre, gelen “uluslararası” tepkilerden kaçınmak isteyen yapımcılar oyunun ikinci sürümü Battle Raper 2’de tecavüzü kaldırmışlar, arigato mr. roboto!

Pek çok tartışma platformunda en şiddet dolu oyunların müptelası “gamer”ların bile sınırlarını zorlayan Battle Raper’dan bahsetmemin sebebi; ne Japonların ağızlara ciklet olmuş sapkınlıkları, ne bilgisayar oyunlarının çığrından çıkmışlığı, ne de tecavüzün diğer suçlardan “ayrı” bir şekilde değerlendirilmesi gerekliliği gibi konulara değinmek.

Çünkü ne ne kadar tartışılsa da, insanoğlu ve kızı, yeryüzünün herhangi bir köşesinde, hangi eğitim olanaklarıyla, ne koşullarda, nasıl yetiştirilirse yetiştirilsin yine “hayvanlığından” bir türlü vazgeçmiyor, vazgeçmeyecek de. ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]