Bize bunu yapma silver mt zion

Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra & Tra-La-La-La Band, 2008 yılı Mart ayında 4 şarkıdan oluşan ama yaklaşık bir saat süren bir albüm çıkarıyor: 13 Blues For Thirteen Moons. Futuristika, (nispeten) az bilinen grupların leaked/internete sızmış albümlerini dinleme eylemi olarak bu çalışmayı da gözden kaçırmadı. Efrick Menuck ve çetesinin grubu Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra & Tra-La-La Band, 2005 yılında çıkardıkları “Horses in the Sky” isimli albümden itibaren yüzden fazla konser verdiler. Konserlerinde grup elemanları bir çember oluşturup şarkılarını söylediler. Geçen zamanda Vic Chesnutt ile kendi albümünde çaldılar, Montreal Pop festivalinde ve müteakip seferler Patti Smith ile sahneye çıktılar.
Ocak '08

Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra & Tra-La-La-La Band, 2008 yılı Mart ayında 4 şarkıdan oluşan ama yaklaşık bir saat süren bir albüm çıkarıyor: 13 Blues For Thirteen Moons. Futuristika, (nispeten) az bilinen grupların leaked/internete sızmış albümlerini dinleme eylemi olarak bu çalışmayı da gözden kaçırmadı.

Efrick Menuck ve çetesinin grubu Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra & Tra-La-La Band, 2005 yılında çıkardıkları “Horses in the Sky” isimli albümden itibaren yüzden fazla konser verdiler. Konserlerinde grup elemanları bir çember oluşturup şarkılarını söylediler. Geçen zamanda Vic Chesnutt ile kendi albümünde çaldılar, Montreal Pop festivalinde ve müteakip seferler Patti Smith ile sahneye çıktılar. Patti Smith oğullarını savaşta kaybeden anneler için (arkasında A silver mt. zion çalarken) şiir okudu, A silver mt zion ispanyol anarşistlere selam yolladıkları şarkılarını çaldı.

13 blues for thirteen moons12 adet kısa süreli drone seslerden sonra başlayan albümdeki şarkılar şöyle:

  1. 1.000.000 Died To Make This Sound -İndir
  2. 13 Blues For Thirteen Moons
  3. Black Waters Blowed/Engine Broke Blues
  4. BlindBlindBlind

Yine Cansellation records‘dan çıkacak albümde, aynı plak şirketinden Hangedup davulcusu Eric Craven da grupta yer alıyor. Tarihte ilk defa, bir A silver mt zion albümünün şarkı sözleri albüm bookletinde yer alıyor.

Minimal bir açılışla başlayan albüm, alıştığımız A silver mt zion şarkıları gibi ilerlerken, bazı anlarda Efrim’in vokali hiç olmadığı kadar öfkeli perdeye çıkıyor. Bu anlarda davulun da etkisiyle punk sınırlara yaklaşan grup, bazı anlarda da gayet umutlu bir havada tınlıyor.

Açılış şarkısı 1.000.000 Died To Make This Sound yavaş başlayıp punk vokallerle devam eden ve kemanların koroya katıldığı, yüksek perdeden bir çalışma. albüme ismini veren 13 blues for thirteen moons, blues riff’i üzerine kurulurken Black waters blowed noise sınırlarında geziniyor. Blindblindblind ise, son yıllarda konserlerde çalınan ve a silver mt zion takipçilerinin yakından tanıdığı bir şarkı.

Grup, Horses in the sky ile alışıldık şarkı formatına yakınlaşmıştı. Şimdi bu albümle hem soundları daha değişik hem de ilk zamanlardaki kaotik ses örgüsüne geri dönmüş oluyorlar. Mart ayı başında Avrupa’da, dünyanın geri kalanında Mart sonunda çıkacak albüm, şimdiden 2008 yılının en iyi çalışmalarından biri.

Patti Smith & A silver mt zion – – İndir Poem Patti Smith

Patti Smith ve Silver mt Zion sahnede ✪