Buğra Erol // Gri

Buğra Erol – Gri
Mekan: Galeri/Miz
Ahmet Fetgari Sok. No:28/A Teşvikiye – İstanbul
Telefon: 0212 241 76 66
info@galerimiz.comhttp://www.galerimiz.com

Buğra Erol, 1-18 Şubat 2012 arasında Teşvikiye Galeri/Miz’de izleyici ile buluşuyor. Çevre aktivisti kimliği ile tanınan Erol’un sergide yer alan çalışmaları, çağdaş sanatın ve sanatçının dünya sorularına olan duyarlılıklarının birer kanıtı olarak değerlendirilebilir.

Genç sanatçı yapıtlarında ele aldığı meseleleri şöyle özetliyor: “Bu şehirden gitmek istemeseydim, bu şehri sevmek zorunda kalmazdım. Şehir kendimiz için özenle yarattığımız yaşam alanımız olsa da, benim tek hakimiyet alanım olmak zorunda değil. Ben dünyanın kalan kısmını herkes kadar merak ediyorum ve beton blokların arasından bakıp, mekân ve aidiyet kavramını doğa ile kurduğumuz ya da kuramadığımız ilişki üzerinden sorguluyorum. Önce gitmek, şu an bulunduğum yere dışarıdan bakabilmek istiyorum. Gidemedikçe de olduğum yeri sevmek zorunda kalıyorum.”

Yağlıboyadan dijital baskıya, fotoğraftan enstalasyona, sorunsalını dönüştürmede pek çok teknik deneyen Buğra Erol’un sergisi, 18 Şubat’a kadar ziyaret edilebilir.

 ✪

Buğra Erol: 1986 doğumlu Erol İstanbul’da yaşıyor. Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölümü son sınıf öğrencisidir. Çevre aktivisti olarak birçok eyleme katıldı. Resim dışında fotoğraf ve video gibi farklı disiplinler üzerine çalışıyor. İlk sergisi “Deneme II: Patolojik Arzular” 13 Eylül – 1 Ekim 2011 arasında kurucularından biri olduğu sanatçı topluluğu Proje300 adına gerçekleşti.

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]