Café Lehmitz insanları, yağmur köpekleri


Banka kredisi olmayan insanlar, Tom Waits yağmur köpeklerini tanımlarken sayıklamalarının arasında bunu söylemiş ve eklemişti: Yağmurda köpekler yollarını kaybederler, eve dönemezler. İşte yolunu kaybedip bir taksi camından yağmur altınsa temizlenen şehri gözlerken akla düşen şarkıyı barındıran kült Tom Waits albümü Rain Dogs’un kapağı, Anders Petersen’in ilk fotoğraf kitabı Café Lehmitz’den alıntıdır.


Café Lehmitz insanları, yağmur köpekleri

Banka kredisi olmayan insanlar, Tom Waits yağmur köpeklerini tanımlarken sayıklamalarının arasında bunu söylemiş ve eklemişti: Yağmurda köpekler yollarını kaybederler, eve dönemezler. İşte yolunu kaybedip bir taksi camından yağmur altında temizlenen şehri gözlerken akla düşen şarkıyı barındıran kült Tom Waits albümü Rain Dogs’un kapağı, Anders Petersen’in ilk fotoğraf kitabı Café Lehmitz’den alıntıdır. Fotoğrafın kahramanları Lily isimli kadın ve Rose isimli erkek, Hamburg’un kenar mahallelerinden birindeki bu barın müdavimleri arasında yer alan denizciler, taksi şöförleri, fahişeler, ve tamirciler arasındaki iki müdavimdir.

Şarkıyı fotoğraf açıklar, fotoğrafa şarkı eşlik eder, görüntüler gider gelir, yüzleri bir şekilde gülen kenar mahalle insanları, yüzleri hiç gülmeyen ciddi ve büyük insanlara karşı, yağmur köpekleri, artık eve dönemeyecekler.

  ✪
<
>

>>>

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

  • [Antonio Lobo Antunes] Ensest ve diktatörler

    /

  • Berlin’in İlk Günleri: Birleşme Yıllarının Sound’u

    /