Epik” // Elif Yıldız

illüstrasyon & karikatür sergisi
17- 31 Aralık 2010
Sergi Açılış: 17 Aralık Cuma, Saat: 20:00
*Sergi Pazartesi hariç her gün 13:00- 20:00 arası gezilebilir.

Gazetesini doğru katlayamadığı için haberleri doğru okuyamayan ve bu yüzden birçok şeyden çok sonra haberi olan insanların yarattığı traji-komik durum bu serginin konusu olabilir.
2008-2010 yılları arasında oluşturduğum illüstrasyonlardan derlediğim bu sergi;hayatta küçük ayrıntılara takılıp kaldığım, bunları zihnimde evirip çevirirken, büyük bir hikayenin parçaları gibi görünen durum ve kişilerin, nesnelerin sadece kendi çerçevesiyle sınırlı kalmış zavallı ucubeler ya da o durumdan bir kutsallık çıkarıp yüceleşen, kendi varoluş nedenlerini mırıldananlar oldular. Hepsinin toplamı kendi içine çöken bir ikonlar girdabı gibi. ‘Epik’ hiç de destansı olmayan ve de kahramanlık öyküsü anlatmayan bir minör sergidir.
Elif Yıldız

Elif Yıldız’ın çalışmaları el çizimleri ve dijital çizimlerden oluşuyor.
http://illustratorsculptor.blogspot.com/

Elif Yıldız
1975 yılında İstanbul’da doğdu. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi G.S.F. Heykel Bölümü’nden mezun oldu. 1998 yılından bu yana çeşitli sergilere katıldı. “Epik” İstanbul’da açacağı ilk kişisel sergidir. Elif Yıldız’ın KargART’da daha önce katıldığı karma sergiler “Toplum Düşmanı” ve “Kargaşa10” dır. ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]