EXTRAMÜCADELE 2010

Extramücadele’nin "Extramücadele 2010 / Bunu ben yapmadım, siz yaptınız"başlıklı sergisi 21 Eylül - 13 Kasım 2010 tarihleri arasında NON’da.
Eylül '10

Extramücadele 2010 / Bunu ben yapmadım, siz yaptınız
21 Eylül – 13 Kasım 2010
Galeri NON
Boğazkesen cad. No:27 Tophane Beyoğlu
Facebook etkinlik sayfası

Extramücadele’nin “Extramücadele 2010 / Bunu ben yapmadım, siz yaptınız“başlıklı sergisi 21 Eylül – 13 Kasım 2010 tarihleri arasında NON’da.

‘Extramücadele, 1997’de başlamış büyük bir proje.’ Extramücadele’nin bu cümleyle başlayan manifestosu, Extramücadele’nin, hayali siparişler üzerine çalıştığını ve baskı altındaki tüm topluluklar için işaretler tasarladığını söyleyerek devam ediyordu.

Extramücadele’nin izleyiciyle 10. Uluslararası İstanbul Bienali’den beri ilk kapsamlı buluşması olan ‘Bunu ben yapmadım, siz yaptınız’da büyük işaretler, egemen imgeler, hakim yüzler gerçek dünyanın şekilleriyle, ritmleriyle ve çıkmazlarıyla, hepimizin içinde bulunduğu ve öyle veya böyle kafa yorduğu ilişkilerle buluşuyor ve yeni imgeler, yeni ilişki ağları, yeni sorular ortaya çıkıyor.

İnançlarımızın dayanağı birer heykel kaidesi midir? Eğer kendimizi gerçekten, ama gerçekten zorlarsak, başkalarına dediğimizi yaptırabilir miyiz? İleri mi gitmeli mi geri mi, yoksa yerimizde mi sayalım? ✪