Ey Yecüc Mecüc Kahin Kral

Yazar Celaleddin Özcan'ın üçleme olarak tasarladığı "Ey Yecüc Mecüc" dizisinin ilk kitabı Kahin Kral geçtiğimiz Nisan ayında raflarda yerini aldı.
Haziran '10

Yazar Celaleddin Özcan’ın üçleme olarak tasarladığı “Ey Yecüc Mecüc” dizisinin ilk kitabı “Kahin Kral” geçtiğimiz Nisan ayında raflarda yerini aldı.

Yazar, kutsal kitaplarda; “Ey Yecüc Mecüc*, vahşi ve talacısınız… Bir vakte kadar Demir Dağın ardına kapatılacaksınız…” diye haber verilen cezalı kavmin hayalleri, umutları, korkuları ve acılarını, hep bildiğimiz ama kullanmadığımız yitik kelimler ile anlatmaya çalışıyor.

“Yerli Fantastik Roman” sevenler kaçırmamalı!

Celaleddin Özcan 248 sayfalık romanından kısa bir bölümü Futuristika! okuyucuları için yolladı, kendisine teşekkür ederiz.

“…İki yöne doğru uçsuz bucaksız devam eden açıklığa, bel hizasına gelen yumuşacık çayırları yararak, temkinli ve sakin adımlarla girdi. Kafasını kaldırıp yukarıya baktı. Yirmi kulaç kadar yukarıda başlayan Sis’in yoğunluğu, Dağın yüksekliğini gözlerden gizlemekteydi. Çoğunun isimlerini bile bilmediği, birçok minik çiçeğin cilveli kokusu, “al beni” diyen farfaracı renkleri, gözlerini daha da kamaştırmış, ruhu efkârlı ve esrik bir hal almıştı.

Dağın, kızıl bakır rengi yüzeyine, ağır mızraklara alışkın kaba elini yavaşça uzatıp dokunduğunda, göz kuyruklarında ve dudak kenarlarında, derin vadiler oluşuvermişti.

“DEMİRDEN DAĞI” bulmuştu…

Parmak uçlarıyla dokunduğu yerde, avcı gözlerinin bile zorlukla fark edebildiği ince çatlağı dikkatle takip edip, büyük bir yuvarlak şeklini aldığını görünce, şüpheleri derlenip dürülüp yok olurken, yerini hüzünlü bir şevk almıştı…

Kralı KULAYEM NAZARUN, nasıl bir yol izleyeceğini ve nerelere bakması gerektiğini söylemiş;

“Ey Yaşlı Babam / Batıyı Hizala!
Demirden Dağı Bulacaksın.
Sisin Sonunda! Kapılar / Kapılar.
Gözlerinin Değil, Ruhunun Baktığı…

Demişti KÂHİN KRAL ve gizlenen KAPI bulunmuştu…”

*Kıyamete yakın, yeryüzüne yayılacak olan zararlı ve bozguncu (iki) kötü kavim. ✪