Futuristika IV çıktı!

Belirsiz aralıklarla yayımlanan (yeni yıldan itibaren düzenli olacağını düşündüğümüz) ingilizce versiyonumuzun 4. sayısı gün yüzü gördü. Ağustos ayında tamamlanmış olan sayıyı bugüne kadar kendimize sakladık. Bunun nedeni, 5. sayının da hemen hemen hazır olması. 6. sayı için kabul edilecek içerik için gerekli duyuruyu da yakında yapmış oluruz. (Devlet Bahçeli matematiği: [link])

5. sayıya kadar pdf versiyonun ücretsiz, sınırlı sayıda basılan matbu versiyonun ise sadece belirli kişilere (çok önemli insanlar:p) gönderildiği Futuristika Mag (tekrar belirtelim, ingilizce) bu sayıda, Türkiye’den 2700 online aboneye, dünyadan ise belirli sanat oluşumları, sergiler, yayınevleri, dergi delileri, pdf dergi kütüphanelerine ulaştırılmış olacak. Gelişmelerden haberdar ederiz.

Futuristika’nın dördüncü sayısının sayfa tasarımını Murat Özköroğlu, kapak illüstrasyonunu Elif Yıldız yaptı. İç sayfalarda Nida Kireççi’nin illüstrasyonu da yer aldı. 5. sayı da dahil olmak üzere ısınma turunda olduğumuzu belirtir (Rambo Okan’ın Avrassya Maratonu’nda çalılıklardan fırlaması gibi) aniden hızlanabileceğimizi hatırlatırız.

Futuristika içeriğine katkıda bulunmak için edit[et]futuristika[nokta]org adresine sevgi sözcükleri yollamanız yeterlidir.

Oturmaya mı geldik? Buyrun:

[İçerik, künye ve indiragandi sayfası linkiBen doğrudan indireyim]

 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az. 2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]