Futuristika! We Make Magazines rehberinde

Futuristika, editörlüğünü Colophon 2009 Uluslararası Dergi Sempozyumu kurotörlerinden Andrew Losowsky'nin yaptığı (LeCool Magazine) We Make Magazines isimli yaratıcı rehber kitapta Türkiye kısmında yer aldı.
Ağustos '09

We Make Magazines Inside The Independents

Futuristika, editörlüğünü Colophon 2009 Uluslararası Dergi Sempozyumu kuratörlerinden Andrew Losowsky’nin yaptığı (LeCool Magazine) We Make Magazines isimli yaratıcı rehber kitapta Türkiye kısmında yer aldı.

Dergi kültürünü anlatan ve bağımsız yayıncılık çabalarının güzel örneklerini sergileyen kitapta oldukça başarılı dergi tasarımları da yer alıyor. Sıradışı tasarımlı dergiler ve konulara ilgi gösteren herkes için elzem bir çalışma.

Dışarıda koskocaman, renkli bir dünya var!

Bu vesileyle, Futuristika’nın ilk kısım görevini başarıyla yerine getirdiğini söyleyebiliriz… Yola çıkarken amaç, online yayıncılığın olanaklarını geliştirme çabasıydı. Arada maddi ve manevi sıkıntılar olsa da, orada olduğundan emin olduğumuz ve bizi güzel sözleriyle, küçük omuz vermelerle destekleyen tüm yazarlarımız, okurlarımız, fotoğraf sanatçılarımız, şairlerimiz, çizerlerimiz ve pek çok farklı şekilde Futuristika ailesinde yer bulan katılımcılarımız bilsinler ki, sadece keyifle sürdürebiliyoruz bu uğraşı.

Dergiler renktir, yerel dergini destekle!

Şimdi, hem Futuristika’nın Türkçe sitesini yenilemek, hem İngilizce sitesini deneme aşamasından çıkarıp hayata geçirmek amacıyla, buradaki yayına kısa bir süre ara veriyoruz: Futuristika arşiv. Yakında, (Türk işi yakında değil umarız :) gerçekten yakında, yenilenmiş bir Futuristika ile karşınızda olmayı umuyoruz.

Michael Bojkowski We Make Magazines kitabını inceliyor… 14:12 Viva Futuristika!

Colophon 2009 medya partnerleri reklam bölümü

Colophon 2009 medya partnerleri reklam bölümü

Colophon 2009 medya partnerleri reklam bölümü

Ülkelere göre bağımsız dergi dizini

We Make Magazines Inside The Independents

We Make Magazines Inside The Independents

Futuristika Magazine 1. sayı kapak ve iç sayfa ✪