loader image
Bu yazı 14 seneliktir ve [Futuristika!] mevcut editöryal anlayışını yansıtmama ihtimali yüksektir. Lütfen bunu göz önünde bulundurup okuyunuz veya hiç okumayınız. [Behold. This post is pretty old. Please keep its age in your mind while reading.]

Dünya Kadınlar Günü’ne özel

Dünya Kadınlar Günü, New Yorklu dokuma işçisi kadınlar tarafından başlatılan ve 129 kadının ölümüyle sonuçlanan grev günü; Mart'ın 8'inde kutlanıyor her yıl.

Dünya Kadınlar Günü, New Yorklu dokuma işçisi kadınlar tarafından başlatılan ve 129 kadının ölümüyle sonuçlanan grev günü; Mart’ın 8’inde kutlanıyor her yıl. Ayrıntılı bilgi için Vikipedi‘ye yönelelim.

Güne özel kutlamalar, çeşitli sanat etkinliklerinden ücretsiz ya da indirimli yararlanmak, alışveriş kampanyaları, oraya buraya siyah çelenkler, günün anlam ve öneminden dem vuran hedefi şaşırmış söylemler gibi aktivitelerden oluşmakta, hepimize hayırlı ve uğurlu olsun.

Madem kadın, erkek, yaşlı, genç, vs. ayırmaksızın “giydirmeyi” amaçlamış bir kadın topluluğunun baş kaldırısıyla başlamış bir günü kutlamaktayız, tarafımızdan en güzel hediye “soyulmaya” ara verip “soymak”‘tır (Harry Potter da dahil olmak üzere!) diye düşünerek hazırladığımız albümle keyifli anlar yaşamanızı diliyoruz.

Tüm kadınlara bugün ve her gün saygılar.

[simpleviewer=46,500,600] ✪