loader image
Bu yazı 11 seneliktir ve [Futuristika!] mevcut editöryal anlayışını yansıtmama ihtimali yüksektir. Lütfen bunu göz önünde bulundurup okuyunuz veya hiç okumayınız. [Behold. This post is pretty old. Please keep its age in your mind while reading.]

50 Yılın Ardında; “İkinci Yeni” /Anket Yanıtları

Zafer Yalçınpınar, Evvel - Aksak Kolaj'da, yakın zamanda gerçekleştirdiği İkinci Yeni üzerine anket sonuçlarını yayımladı.


Zafer Yalçınpınar, Evvel – Aksak Kolaj‘da, yakın zamanda gerçekleştirdiği İkinci Yeni üzerine anket sonuçlarını yayımladı. Şöyle diyor Zafer Yalçınpınar:

““İkinci Yeni” şiirinin günümüzdeki işlerliğini ve imgesel akışkanlığını araştırdığımız bu ankete katılanlara müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum. İkinci Yeni’nin imgeselliğinin uzam içerisindeki salınımı ile hem okuyucu, hem de yazar-şair nesilleri boyunca süren içselleştirilme veya dışlanma biçimleri benim için her zaman bir merak, ardından da araştırma gayreti olmuştur, olacaktır. Farklı kuşaklardan farklı katmanların İkinci Yeni’nin imgesel devinimine olan inancı, İkinci Yeni şairlerinin işaret ettiği “evren tasavvuru”na her geçen gün daha hızlı bir şekilde yakınsadığımızı doğrulamaktadır.”

Anket yanıtlarını içeren dokümana http://zaferyal.kuzeyyildizi.com/ikinciyeni2011.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.

 ✪