İFSAK’ta aynı günde üç ayrı fotoğraf gösterisi

İFSAK’ta aynı günde üç ayrı fotoğraf gösterisi
Haziran '09

İFSAK, 15 Haziran’da Ömer Bakan’ın çalışmalarından oluşan üç ayrı fotoğraf gösterisi düzenleyecek.

  1. yılını kutlamaya hazırlanan İFSAK, 15 Haziran Pazartesi günü saat 19.30’da “Ailenin Şahitliğinde, Pişirdiği Kahve Bekâretini Sunan Genç Kız”, “Eşcinsel Davranışlar Sonucunda İşlenmiş Cinayet Masalı” ve “Mazot Kokusu” konulu üç ayrı fotoğraf gösterisi düzenleyecek. İFSAK binasında yapılacak gösterilerin konuğu Ömer Bakan olacak.

Bakan, gösteri hakkında şunları söylüyor:

“Gösterilerim sosyal içerikli olup, toplumdaki davranış biçimlerini sorguluyorum ve birtakım sorular soruyorum. Amacım, insanları üzmek veya rencide etmek değil, var olan bu davranış biçimlerini açık yüreklilikle ortaya koymak ve farkındalığı sağlamak. Kadınları ve çocukları korumayı ve onların üzerindeki baskıyı kaldırmayı misyon edindim. Faydalı birey, faydalı toplum yaratma ütopiğini gerçeğe dönüştürmek gibi bir çabam var; ama, sesim ne kadar duyulur, bilmiyorum. Fotoğraf benim için iyi teknik ve kurallara uygun bir görsellik değildir. Fotoğraf benim için düşüncelerimin izdüşümüdür. Dolayısıyla, fotoğraf benim için bir amaç değil, bir araçtır.”

Ayrıntılı bilgi için:
İFSAK Tel: (0212) 292 42 01 – (0212) 292 18 07 – http://www.ifsak.org

1959’da kurulan İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği), Türkiye’de fotoğraf ve sinemanın yaygınlaşması, fotoğraf ve sinema üretiminin artması, yeni fotoğraf ve sinema sanatçılarının yetişmesi, fotoğraf ve sinemanın gereken saygınlığı kazanması için çaba göstermektedir. Seminerler ve atölye çalışmaları, en önemli eğitim etkinlikleri arasında yer almaktadır. İFSAK, yerli ve yabancı fotoğraf sanatçılarının sergilerine evsahipliği yapmakta, her ay düzenli olarak fotoğraf ve sinema amatörlerinin yanı sıra kültür-sanat dünyasından tanınmış isimlerin katıldığı söyleşiler, seminerler, saydam/dijital fotoğraf gösterileri ve fotoğraf yarışmaları düzenlemektedir. İFSAK, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun kurucu üyesidir. ✪

Önceki

Horaley sergisi / Mtaär / 12 Haziran – 12 Temmuz

Sonraki

Liz Jensen: Hayalgücünün sınırları sonsuzluğa el attı