Işık Sese Dönüşüyor: “Braun Tüpü Caz Grubu”

Genç medya sanatçısı WADA Ei’nin, 17 ve 18 Eylül’de Pera Müzesi’nde gerçekleştireceği canlı performansı, “Braun Tüpü Caz Grubu” ses, imge ve ışık arasındaki muhteşem ilişkiyi ortaya çıkarıyor.

Yapay anten olarak ellerini, perküsyon ve ışık birleştiricisi için de VCR’ı kullanarak birkaç tüplü televizyonu çalabilen WADA, televizyon ekranına dokunduğunda ışığı sese dönüştürebiliyor.

2010 Japonya Medya Sanatları Festivali’nde Mükemmellik Ödülü’nü alan genç medya sanatçısı WADA, 17 Eylül Cuma saat 19:00’daki performansı öncesinde Pera Müzesi Oditoryumu’nda bir sunum da gerçekleştirecek.

Braun Tüpü Caz Grubu Performans ve Sunum Programı:

17 Eylül Cuma
17:00 Sanatçı Performansı: “Braun Tüpü Caz Grubu / Pera Café
18:00 Sanatçı Performansı: “Braun Tüpü Caz Grubu / Pera Café
19:00 Sanatçı Sunumu ve Performansı: Pera Müzesi Oditoryumu ve Pera Café
18 Eylül Cumartesi
14:00 Sanatçı Performansı: “Braun Tüpü Caz Grubu / Pera Café
16:30 Sanatçı Performansı: “Braun Tüpü Caz Grubu / Pera Café
Katılım ücreti: 5 TL
Sunumların dili Japonca’dır; Türkçe simültane çeviri yapılacaktır.


Braun Tüpü Caz Grubu / Braun Tube Jazz Band – JMSF 2010
Yükleyen PeraMuzesi-Museum. ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az. 2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]