Jon Burgerman “Brain Drained” ile İstanbul’da

İngiliz illüstrasyon sanatçısı ve grafiker Jon Burgerman‘ın ilk İstanbul sergisi Eylül ayında Milk Gallery’de. Şangay, Melbourne, Los Angeles gibi pek çok şehirde çeşitli sergiler açan Burgerman’ın işleri oyuncaklardan kitaplara, çantalardan video oyunlarına, peçetelerden spor ayakkabılara kadar geniş bir yelpaze etiketlenebilir. Sanatçının işlerine ayrıca giyim mağazalarının, otel odalarının duvarlarında da denk gelebilir, Pictoplasma, Los Logos 3, The Art of Rebellion 2 ve Dot Dot Dash gibi yayınlarda kendisine rastlayabilirsiniz.

Jon Burgerman “Brain Drained”
2-25 Eylül 2010
Milk Gallery & Design Store
Şahkulu mah. Galipdede Cad. Balkon Çıkmazı No: 8/A Galata
Sergi açılış Facebook sayfası ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]