Kouider Bensaid – Khanh Ly – Robert and the Roboters

Kouider Bensaid, 70’li yılların başlarında Cezayir’de ortaya çıkan bir şarkıcı. Dönemin arap müziğini zaman zaman rock ile buluşturmuş. Bugün kayıtları bulunamıyor. 20’den fazla albümünün plak şirketinin kapanmasıyla ortadan kalktığı sanılıyor.


Khanh Ly, Vietnam’ın kuzeyinde 1945’de doğar. Gerçek adı Le Mai. Ailesi komunist kuzeyden güneye kaçar. Saigon’da 17 yaşında ilk kez sahneye çıktığında ismini değiştirir. en sevdiği roman olan Üç Ülke’nin karakterleri KhanhKy ve Yeu Ly’yi nin karışımını seçer isim olarak. Gece kulüplerinde, küçük kahvehanelerde sahneye çıkar. Aşk şarkıları söyler.


Robert and the Roboters, 60’lar ve 70’ler surf/beat şarkılardan etkilenmiş, trendy zamanlar müzisyenleri olmayan bir grup. Burada kısa keselim, kendileri daha geniş ilgiyi hak ediyor. ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]