[Malgosia Stepnik] Sensuous

Malgosia Stepnik / Sensuous
22 Kasım 2012- 12 Ocak 2013

Önizleme: 22 Kasım 2012, Perşembe
11:00- 18:00
Açılış: 22 Kasım 2012, Perşembe
18:30-21:00

Polonya’da doğup büyüyen sanatçı, 1999 yılından bu yana çalışmalarını Londra’da devam ettiriyor. Aldığı psikoloji eğitimini resim yeteneğiyle birleştiren Stepnik’in tuvallerinde bu güçlü etkiyi görmek mümkün. Sanatçının eserlerinde kendi imzası haline gelen dairesel formlar, cesur ve duyguları coşturan canlı renkler insan ruhunun derin ve karmaşık sistemini çağrıştırıyor. Bu duygusal yaklaşım kişisel olduğu kadar bir o kadar da baştan çıkarıcı. Resimlerini tuval üzerinde yaşanan bir enerji patlamasına benzeten Stepnik, bu etkiyi ses, ışık ve diğer öğelerle artırmaya çalışıyor. Bu nedenle, ışıklı pano çalışmaları izleyiciler ve özellikle koleksiyonerler tarafından çok beğeniliyor.

Genç jenerasyon Polonyalı sanatçılar arasında en çok dikkat çeken isimlerden biri olan Stepnik, 2007 yıldan bu yana Londra’da bir çok sergiye katıldı, eserleri önemli özel koleksiyonlarda yer almaktadır.

MALGOSIA STEPNIK

Polonya’nın güneybatısında küçük bir kasabada doğup büyüyen sanatçı, Wroclaw Üniversitesi’nde sosyoloji ve psikoloji eğitimi aldı. 1999 yılında Londra’ya taşınıp London College of Art’da güzel sanatlar eğitimini tamamladı. 2007 yılından itibaren Londra ve İtalya’da bir çok sergiye katılan Stepnik çalışmalarına Londra’da devam etmektedir.

 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]