Seo Young Deok / Modern Zaman Enfeksiyonları

[Modern Zaman Enfeksiyonları] Seo Young Deok

Güney Koreli sanatçı Seo Young Deok’un metal zincirlerden yaptığı üç boyutlu heykelleri SODA’da
Eylül '12

Modern Zaman Enfeksiyonları – Seo Young Deok
Tarih: 18 Ekim – 10 Kasım 2012
Adres: SODA
Şakayık Sok. No: 37/1 34365
Nişantaşı – İstanbul
Tel: +90 212 231 89 88
E-posta: soda@sodaistanbul.com

Seo Young Deok / Modern Zaman Enfeksiyonları

Eserlerinde, toplumdaki çeşitli malzemelerin yarattığı hastalıklı kirlenmeyi yansıtan Güney Koreli Seo Young Deok, bu kirlenmenin modern zaman insanında yarattığı acıyı ortaya çıkarmaya çalışıyor. Bu duyguyu ifade edebilmek için de çalışmalarında metal zincirleri kullanıyor. Deok’a göre zincir uygarlığımızın yarattığı fabrikasyon ürünler, bir aksesuar, büyük bir makinanın küçük bir parçası. Sanatçı zincirin her bir halkasını bir insan hücresi olarak ele alıyor ve zinciri insan figürünü yaratmak için kullanıyor. Dolayısıyla bu varlığın formu malzemenin kirliliği ile birlikte oluşmuş oluyor.

Sergide yer alacak bir çok eser bu şekildeki zincirlerden meydana geliyor. Her bir zincirin tek tek kaynaklanmasıyla oluşan büyük ebatlı insan figürleri, yüzleri ve torsolar, kullanılan malzemeyle insanoğlunun sonsuz kibir ve gösterişini yansıtırken aynı zamanda çarpık tüketim alışkanlığına odaklanıyor.

Seo Young Deok’un İstanbul’daki ilk solo sergisi 10 Kasım’a kadar SODA’da görülebilir.

[box style=”media”]Seo Young Deok
2010 yılında Seul Üniversitesi Çevresel Heykel bölümünden mezun oldu. 2008 yılında “9. Ulusal Lisans ve Yüksek Lisans Öğrencileri Heykel Yarışması”nda büyük ödülü aldı. Seul’de bir çok sergiye katılan sanatçının eserleri özel koleksiyon, müze ve sanat kurumlarında yer alıyor.[/box] ✪

Önceki

[Selçuk Baran Öykü Ödülü] Galapera

Sonraki

[Depo] Uzayda bir elektrik hasıl oldu