Moleskine Detour

Moleskine Detour sergisinin Londra, New York, Paris ve Berlin’den sonraki durağı İstanbul!

Tarih: 22 Mayıs-21 Haziran
Mekan: santralistanbul

Sergi, uluslararası üne sahip yazar, ressam, film yönetmeni, grafik tasarımcı, mimar ve illüstratör tarafından tasarlanmış 50 civarında Moleskine deftere ev sahipliği yapıyor. Defterlerin sayfalarına bizzat dokunacak ve sanatçıların yaratım süreçlerine yakından tanıklık edeceksiniz. Kısacası farklı, interaktif bir sergi anlayışı.

Detour’un yan etkinliği olan myDetour’da ise, gelecek vaat eden genç yeteneklerin, sanatçı adaylarının ve Moleskine fanlarının yarışmayla seçilen defterleri sergilenecek.

Moleskine, Detour yolculuğunun tüm duraklarını ayrıca kendi internet sitesine de taşımış bulunuyor. Londra, New York, Paris ve Berlin… Tüm bu şehirlerdeki Detour sergilerini http://www.moleskine.com adresinden gezebilir ve sanatçıların defterlerini özel videolar eşliğinde inceleyebilirsiniz.

 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az. 2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]