Pippa için düş yola…

Sırt Çantamı Alıp Yollara Düşmek İstiyorum-DÜŞ YOLA, 11-12 Nisan 2009 tarihlerinde sırt çantasını alıp yollara düşen birçok insan için büyük önem ifade eden Pippa Bacca anısına İstanbul Kadıköy'den Gebze'ye yürüyor.
Mart '09

BARIŞA GELİN…  İSTANBUL’DAN GEBZE’YE…

Barışın gelini, yaşanabilir bir dünya için, o hiç bitmeyen umudumuzun gelini Pippa için yürümeye devam ediyoruz…

11 NİSAN 2009 CUMARTESİ GÜNÜ İSTANBUL’DAN, 09.00’DA KADIKÖY İSKELESİ’NDEN YÜRÜMEYE BAŞLIYORUZ VE 11 NİSAN CUMARTESİ GECESİ İLE PİPPA’NIN ÖLÜ BULUNDUĞU GÜN OLAN 12 NİSAN PAZAR GÜNÜ’NDE BALLIKAYALAR/GEBZE KOCAELİ’DEYİZ.

KAMPLI OLARAK GERÇEKLEŞECEK BU ETKİNLİĞİMİZE KATILIN!!!

PİPPA İÇİN…
SONSUZ BARIŞ İÇİN…
UNUTMADIK!!!

BULUŞMA SAATLERİ:
11 NİSAN 2009 CUMARTESİ
09.00: KADIKÖY İSKELESİ
16.00: KARTAL TREN İSTASYONU
17.00: TAVŞANLI KÖYÜ-BALLIKAYALAR-GEBZE-KOCAELİ

YOLA DÜŞME FİKRİ: Sırt çantamı alıp yollara düşmek istiyorum DÜŞ YOLA ve doğa aktiviteleri grubu FOSİL

DESTEK VERENLER:
DOĞADA-İZ
ALTERNATİF TURİZM
LÜTFEN ÇİMLERE BASINIZ
YAŞAM RADYO
EBRU ÜSTÜNTAŞ
SİYA SİYABEND
METİN YEĞİN
CAN DÜNDAR

Sırt Çantamı Alıp Yollara Düşmek İstiyorum-DÜŞ YOLA, 11-12 Nisan 2009 tarihlerinde sırt çantasını alıp yollara düşen birçok insan için büyük önem ifade eden Pippa Bacca anısına İstanbul’dan Gebze’ye yürüyor. 11 Nisan 2009 Cumartesi günü başlayacak olan yürüyüş, aynı gün akşamında ve ertesi gün Pippa Bacca’nın cansız bedeninin bulunduğu gün olan 12 Nisan 2009 Pazar günü, yine cansız bedeninin bulunduğu yer olan Gebze Ballıkayalar’da yapılacak kamp ile son bulacak.

Geçtiğimiz yıl İtalya’dan başlayarak otostop ile yapmış olduğu barış yolculuğu sırasında Gebze yakınlarında öldürülen Pippa Bacca için düzenlenen bu yürüyüşün hiçbir siyasi kuruluş, düşünce ve kurum ile ilgisi bulunmamakla birlikte yürüyüş esnasında beyazlar giyilerek yürünecek ve de hiçbir slogan atılmadan ve pankart açılmadan sessiz bir şekilde yürünecektir.

Aynı zamanda bir sosyal sorumluluk olarak da gördüğümüz bu önemli, sessiz yürüyüşümüze herkesi bekliyoruz.

Duyan, duyarlı herkes, hassasiyetlerini en sessiz, en mağrur tavırlarıyla, sessizce yürüyerek, Pippa’nın şahsında tüm dünyaya, bembeyaz haykıracak.

Hayatı seven, insanı seven, sessiz çoğunluk bizle olacak.

Bu bir eylem değildir, bu bir duruştur. Herkes kendi sessizliğini alıp gelecek ve sadece yürüyecek.

Kimseye bir mesaj verme derdi ve endişesi içinde değiliz, olmayacağız. Zaten sağırlar,i körler bizi görmeyecekler (görmeleri duymaları dileğiyle). Fark etmek, fark ettirmek, görmek, duymak dileği ve temennisiyle. Barış dışında hiçbir görüşe hizmet etmeyecek bu faaliyet insana insan olduğu için değer verenlerin eylemidir.

İstanbul Anadolu yakasından Gebze’ye

Nasıl Pippa yola çıktığında taraf olmadıysa; biz de taraf olma, kategori olma, durumuna girmeyeceğiz…

Esas olan tüm kalabalıklığıyla yalnız, bireysel bir eylem olmasıdır ve tek amacı aklımızın evine doğru yürümektir.

Bu olay haberlere yansıdığı ilk gün aklımıza gelen ilk şey Pippa Bacca’yı özel yapan neydi sorusu olmuştu, çünkü onun başına gelenler barış elçisi olduğu için değil maalesef bu ülkeden hasbel kader geçen bir KADIN olduğu içindi, ve bizim ülkemizde kadınların en az %70’inin yaşadığı duygusal, fiziksel veya cinsel şiddet olaylarının en kötüsüyle sonuçlananlarına bir örnekti.

Biz onun duruşuna saygı duyuyoruz. Barış Elçisi olabilecek birikim ve cesarete sahip olması ve bir kadın olarak bize göre dünyadaki yanlışlara ve barışsızlığa meydan okuyuşuna saygı duyuyoruz.

Hiçbir siyasi endişe gütmeksizin insan esaslı bu yürüyüşe en beyaz kıyafetleri ile tüm insanları bekliyoruz. Özür dileriz sevgili dünya…

Sırt Çantamı Alıp Yollara Düşmek İstiyorum-DÜŞ YOLA

2007 yılının ekim ayında Ali Furkan Oğuz tarafından facebook.com isimli sitede kurulan ve Çanakkale merkezli olan DÜŞ YOLA grubu, yaklaşık 1,5 yılda bugün itibariyle Türkiye ve de dünyanın çeşitli ülkelerinden sırt çantasını alıp yollara düşmek isteyen 7.000’i aşkın macera severi bir araya toplamıştır. 30’u aşkın şehir ve bölge sorumlusu ile hiçbir siyasi amaç, topluluk, kuruluş ya da görüş ile bağlantısı olmayan ve de hiçbir ticari amacı olmayan DÜŞ YOLA, aynı düşünceye sahip, sırt çantasını alıp yollara düşmek isteyen alabildiğine kuralsızca ve plansızca bu davranışı gerçekleştirmek isteyen insanların bilinçaltını harekete geçirmek, barışın hakim olduğu bir dünya için çaba sarfetmektir. DÜŞ YOLA bu amaç doğrultusunda kurulduğu günden itibaren doğa yürüyüşleri, doğa sporları, sosyal sorumluluk gibi birçok alanda ismine uygun ve adına yakışır etkinlikler düzenlemektedir.

DÜŞ YOLA YÖNETİMİ adına Ali Furkan Oğuz- Murat İrfan Ağcabay – Fadim Koçak

Facebook event sayfası: PARTIRE PER PIPPA… SET OUT FOR PIPPA… PİPPA İÇİN DÜŞ YOLA…
Facebook grup: Sırt Çantamı Alıp Yollara Düşmek İstiyorum ✪