Polonyalı sokak sanatçıları Kadıköy’de

En büyük sokak sanatları festivallerinden birinin düzenleyicisi olan LET’S DO IT, uluslararası arenadaki ilk çıkışını Street Art Common Experience projesiyle yapıyor. Proje kapsamında İstanbul’a gelen sanatçılar, duvar resimlerini boyamaya Kadıköy, Talimhane Sokak’ta başladı. Sergi açılışı ise 4 Haziran’da gerçekleşiyor.

İlk duvar resminin yaratıcısı, duvar resimlerinde dünya çapında en beğenilen sanatçılardan biri olan Polonyalı M-City olacak. Stensil tekniği kullanan M-City’nin çalışmaları, aralarında Paris, Berlin, Mumbai, Tel Aviv ve New York’un da bulunduğu bir çok dünya ve Avrupa şehrinin duvarlarını süslüyor.

Common Experience projesinin diğer sanatçıları ise, sokak sanatları alanında yine dünyaca ünlü isimler Polonyalı Chazme ve birlikte çalıştığı Sepe. Türkiye’nin Asya ve Avrupa kıtaları arasındaki köprüsü olan İstanbul, şimdi de M-City, Chazme ve Sepe’nin sanat durağı listesine dahil oluyor.

Projenin Türk partnerleri, Mural İstanbul Festivali’nin ekibi, Kadıköy Belediyesi ve Donut Store’dan oluşuyor. Sokak Sanatı Ortak Deneyimi projesi süresince ayrıca, sanatçılar ile halkın bir araya geleceği toplantılar da gerçekleştirilecek.

Organizasyonun Facebook etkinlik sayfası. ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]