Proje: Derin Gürültü

Sedat Türkantoz ve Onur Başkurt tarafından oluşturulan görsel ve işitsel bir deneyim projesi: Derin Gürültü. Vokal: Özge Ürer. Gelecek performans 26 mart 2010, 20.30, Deform Müzik, Taksim.
Mart '10

“Derin Gürültü, Sedat Türkantoz ve Onur Başkurt tarafından oluşturulan görsel ve işitsel bir deneyim projesidir. Başlangıcı bu iki bireyin ortak ve bireysel deneyimlerine dayanan proje, canlı elektronik sesler, davullar ve ziller, video kurgusu ve bir metin üzerinden ilerlerken, farklı disiplinlerden öğeleri de içine katarak organik bir biçimde, doğaçlamaya açık olarak oluşmaktadır. Mutlaklığı kendi içinde eriten proje, kavramları eğerek ve bükerek, hem biçimsel olarak hem de anlam kurgusu açısından izleyen ve dinleyen ile olan etkileşimini kararsızlığın ötesine taşıyarak, düşünce akışına kendini bırakıyor.

Derin Gürültü, gerçek zamanlı video kurgusu ve akustik elektronik seslerin ortak üretimini, varolan kalıpsal sunum ve üretim süreçlerinden, bağlamı ve biçiminden kopartıp, kendi içinde bir imge dili ile anlatım ve yaratıcılık alanı arayan deneysel bir görsel-işitsel proje oluşumudur.”

Canlı görseller – Sedat Türkantoz
Davullar & Akustik elektronik sesler – Onur Başkurt
Vokal – Özge Ürer

Geçmiş performaslar:
İlk performans – 17 Ocak 2010 21:02, 6:45 gram, Kadıköy
İkinci performans – 11 Şubat 2010 22:00 civarı, YTÜ Mimarlık binası zemin kat açık sunum alanı, Beşiktaş

Gelecek performans:
26 mart 2010, 20.30, Deform Müzik, Taksim

<

p style=”text-align: center;”> ✪