Proje: Derin Gürültü

“Derin Gürültü, Sedat Türkantoz ve Onur Başkurt tarafından oluşturulan görsel ve işitsel bir deneyim projesidir. Başlangıcı bu iki bireyin ortak ve bireysel deneyimlerine dayanan proje, canlı elektronik sesler, davullar ve ziller, video kurgusu ve bir metin üzerinden ilerlerken, farklı disiplinlerden öğeleri de içine katarak organik bir biçimde, doğaçlamaya açık olarak oluşmaktadır. Mutlaklığı kendi içinde eriten proje, kavramları eğerek ve bükerek, hem biçimsel olarak hem de anlam kurgusu açısından izleyen ve dinleyen ile olan etkileşimini kararsızlığın ötesine taşıyarak, düşünce akışına kendini bırakıyor.

Derin Gürültü, gerçek zamanlı video kurgusu ve akustik elektronik seslerin ortak üretimini, varolan kalıpsal sunum ve üretim süreçlerinden, bağlamı ve biçiminden kopartıp, kendi içinde bir imge dili ile anlatım ve yaratıcılık alanı arayan deneysel bir görsel-işitsel proje oluşumudur.”

Canlı görseller – Sedat Türkantoz
Davullar & Akustik elektronik sesler – Onur Başkurt
Vokal – Özge Ürer

Geçmiş performaslar:
İlk performans – 17 Ocak 2010 21:02, 6:45 gram, Kadıköy
İkinci performans – 11 Şubat 2010 22:00 civarı, YTÜ Mimarlık binası zemin kat açık sunum alanı, Beşiktaş

Gelecek performans:
26 mart 2010, 20.30, Deform Müzik, Taksim

 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]