Scarlatti takıntısı

Richard Brautigan’ın en kısa hikayesi; Scarlatti Takıntısı / The Scarlatti Tilt:

“San Jose’de tek odalı bir dairede keman çalmayı öğrenen bir adamla yaşamak çok zor.” Boş altıpatları polise verirken söylediği bu oldu kadının.

“It’s very hard to live in a studio apartment in San Jose with a man who’s learning to play the violin.” That’s what she told the police when she handed them the empty revolver.

Richard Brautigan’nın içinde 62 hikaye bulunan “Revenge Of The Lawn: Stories 1962-1970” adlı 174 sayfalık kitabın ilk baskısı 1972 yılında olmuştur.

Diğer kitaplarından farklı olarak kapakta kendisinin fotoğrafı yerine sanatçının bir kadın arkadaşının fotoğrafı kullanılmıştır.

O yıllarda Kentucky, Louisville’de yaşayan lise öğretmeni Sherry Vetter adlı bu kadın, üzerinde çikolatalı bir pasta bulunan bir masada oturmaktadır, gülümseyerek.

Fotoğrafçı ise Edmund Shea. Brautigan, kitabı uzun yıllardır arkadaş olduğu Don Carpenter’a adamıştır.

Flickr’da bir Revenege of the Lawn/Camera Wences(Josh) lego çalışması ve The Scarlatti Tilt/Josh(Camera Wences) lego slideshow. ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]