Sil, Düzelt, Ekle: İstanbul’u baştan yarat!

İstanbul gibi çok merkezli ve değişken bir şehirde kendini bulmaya çalışan genç kuşağın kimliğinin oturmasında psiko-coğrafya nasıl bir rol oynar?
Nisan '10

İstanbul gibi çok merkezli ve değişken bir şehirde kendini bulmaya çalışan genç kuşağın kimliğinin oturmasında psiko-coğrafya nasıl bir rol oynar? Kent ve sakinleri arasındaki alışveriş nedir? İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinliklerinin bir parçası olarak Gül Çağın ve Arzu Arda Koşar “Kendini Bulma/TRANSISTANBUL” projesi ile bu sorulara cevap aramakta.

Gül Çağın’ın katılımcıları İstanbul’u kendi ihtiyaç, istek, amaç, hayal ve doğrularını yansıtacak şekilde silip, düzeltip, eklemeler yaparak gerek gerçekçi, gerek fantezi, ütopik şehir manzaraları yaratmaya yönlendireceği interaktif calışmalar Küçük Armutlu mahallesinde ve Kadırga Sanat Üretim Merkezi’nde gerçekleşecek. Sanatçıların işleri ve interaktif çalışmalar sürecinde ortaya çıkacak yapımlar 10 Mayıs 2010’a kadar İstanbul 2010 Kadırga Sanat Üretim Merkezi’nde gösterime açık olacak. 2009’da çeşitli sokak yerleştirmeleri ve graffiti çalışmalarıyla başlayan “Kendini Bulma/TRANSISTANBUL “ etkinlikleri Kasım 2010’da devam edecek.

Proje iletişim: Gül Çağın
Tel: 539 435 85 60
E-posta: gulandarzu@gmail.com
Transistanbul – Facebook etkinlik sayfası ✪