Please go to your Post editor » Post Settings » Post Formats tab below your editor to enter video URL.

Tevatür

Zinnure Türe’nin yönettiği Tevatür 12-13 Nisan’da Tatavla Sahnesi'nde.
Nisan '17

Zinnure Türe’nin yönettiği  Tevatür 12-13 Nisan’da Tatavla Sahnesi’nde.

“Dünyanın farklı yerlerinden 16 kadın sanatçının, kendi tespit ettikleri sorunlara yönelik bir çözüm üretmesi ve bunu yine kendi sanatsal dilleriyle “Proje Difüzyon” ekibine ulaştırmasıyla gerçekleşti. “Proje Difüzyon” ekibindeki oyuncu, yönetmen ve tasarımcılar diğer kadın sanatçılardan gelen bu materyallerden yola çıkarak hazırladıkları “Dişil Ütopyalar”ını kurgulayıp bir performansa dönüştürdüler.

Tevatür bir yandan dünyanın birçok yerinden 16 kadın sanatçının işlerini bir araya getirirken bir yandan da 2 kadının zamanın içindeki gerçeklikten hayal ettikleri bir başka gerçekliğe doğru yolculuğunu anlatıyor.”

“Tevatür” kelime anlamı olarak; kaynağı ispatlanamayan birtakım olguların, kavramların, yahut hikayelerin kuşaktan kuşağa aktarılmasıdır. Dünyanın farklı yerlerinden 16 kadın sanatçının, kendi tespit ettikleri sorunlara yönelik bir çözüm üretmesi ve bunu yine kendi sanatsal dilleriyle “Proje Difüzyon” ekibine ulaştırmasıyla gerçekleşti. “Proje Difüzyon” ekibindeki oyuncu, yönetmen ve tasarımcılar diğer kadın sanatçılardan gelen bu materyallerden yola çıkarak hazırladıkları “Dişil Ütopyalar”ını kurgulayıp bir performansa dönüştürdüler.


Proje Tasarımı / Yönetmen : Zinnure Türe
Yönetmen Yardımcısı : Merve Ceyhan
Işık Tasarım : Ayşe Ayter
Afiş : Eren Su Kibele Yarman
Görsel Tasarım : Tanya Soykök
Kostüm Tasarım : Anıl Tankut Dilaver
Oyuncular : Hicran Demir, Ladin Avşar
Katılımcı Sanatçılar Penny Arcade, performans sanatçısı, ABD/ Georgina Tatsi, oyuncu, Kıbrıs /Myrto Tsilimpounidi,sosyolog, performans sanatçısı, Yunanistan/ Ally Walsh, öğretim görevlisi, performans sanatçısı, Güney Afrika /Anna Zaumpa,dansçı, Yunanistan/ Mari Wall, dansçı, Norveç /Maria Fillini, oyuncu, Yunanistan /Sofia Frese, dansçı, Meksika /Shirley Niclais, oyuncu, Fransa/ Vanessa Macaulay, dansçı, İngiltere/Lidia Cangiano, oyuncu, İtalya /Alfiya Yembergenev, oyuncu, Kazakistan/Neus Canalias, dansçı, İspanya /Sasha Rainbow, sinema yönetmeni, Yeni Zellanda/Nawel Benzine, video sanatçısı, Fransa/ Jemma Mae, dansçı, İngiltere ✪

Önceki

Koca dünya’da kendine bir ev bulamamak!

Sonraki

Juana [Evlilik yerine rahibelik]