The Economist: Thinking Space

The Economist’ten yeni bir hamle: Thinking Space. Derginin Avrupalı okuyucularına yönelik başlattığı yeni kampanyaya şu an için seçilmiş 9 katılımcı var. Müzisyen, tasarımcı, yazar, CEO gibi farklı mesleklerden katılımcılar alanlarında oldukça başarılı isimler. Ekranda 9 alana bölünmüş 3D küplerden oluşan imajlardan bu isimlerin “Düşünme alanı”nın bir fotoğrafı çıkıyor. Fotoğraf üzerinde işaretlenen noktalara tıklayınca görüntü detaylandırılıyor ve katılımcının düştüğü kısa notlar okunuyor. Sol üst köşede açılan pencereden ise kişi hakkında kısa bir bilgi, favori bağlantıları, dinlediği müzikler ve tabi ki favori The Economist bölümleri yer alıyor.

Eğer siz de bir tasarım harikası bu sitede kendi “Düşünme alanı”nızı görmek istiyorsanız, 6 adımdan oluşan başvuru dosyanızı ekleyip sıraya girebilirsiniz. Zira yayına girecek kişiler genellikle olduğu gibi gelişigüzel değil titizlikle seçiliyormuş.

The Economist: Thinking Space – The Economist has launched an online campaign for Europe which showcases the spaces where our readers go to think. Where do you get your ideas?

 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az. 2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]