loader image

Beyoğlu

[Selçuk Baran Öykü Ödülü] Galapera

İstanbul Galatapera Kültür ve Sanat Derneği, 4 Kasım 1999'da hayata veda eden Türk edebiyatının usta yazarlarından Selçuk Baran adına, bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan bir öykü ödülü düzenliyor

Sizce de ters giden bir şeyler yok mu?

12 şubat tarihinde, aramızdan biri, Yasin Akdemir, bizim adımıza, sizin adınıza "Sizce de ters giden bir şeyler yok mu?" diye sordu ve bunu belgelemek için Beyoğlu'ndan Beşiktaş'a tersten yürüdü. Yürüyüşün video kaydını Futuristika'ya gönderen ve manevi olarak eşlik ettiğimiz Yasin Akdemir'in eylemini aktarıyoruz.

EXTRAMÜCADELE 2010

Extramücadele’nin "Extramücadele 2010 / Bunu ben yapmadım, siz yaptınız"başlıklı sergisi 21 Eylül - 13 Kasım 2010 tarihleri arasında NON’da.

Annem fanzin yapmış, gördün mü?

Gamze Özer, Timothee Huguet ve Kristina Kramer’in ortak projesi olan "Even My Mum Can Make A Book", bağımsız yayınları bir araya getirmek düşünülmüş bir proje. Son katılım tarihi ise 7 Eylül!

Annika Eriksson APARTMAN’da!

Gelecek sezon Berlin'de, Adnan Yıldız'ın küratörlüğünde aynı anda birçok mekanda açılacak "correct me if i'm critical"ın kapsamında ve IASPIS desteğiyle gerçekleşen işbirliğinin ilk sunumu, 21 Ağustos 2010 Cumartesi akşamı Apartman Proje'sinin AsmalıMescit'teki mekanında gerçekleşecek.

Mimarlık üzerine bir sergi

Mimarlık bir serginin konusu olursa ne olur? Mimarlık sanat ile nerede kesişir, sanat olmaktan hangi noktada uzaklaşır? Mimarlık üzerinden güncel sanat üzerine neler söylenebilir? Mimarlığın sanat olma imkanlari var mıdır?

KORİDOR GÖNDERİ-YAPIT 1988-1995

BAS, sanatçı kitapları sergi ve konuşma serisine 1988-1995 yılları arasında oluşumunu sürdürmüş olan sanat ve felsefe gönderisi "KORİDOR GÖNDERİ-YAPIT"ın arşiv sergisi ile devam ediyor.

4 – 15 Mayıs’ta Beyoğlu Sanat Galerisi’nde Beckett Sergisi

4 Mayıs - 15 Mayıs tarihleri arasında İrlanda Büyükelçiliği, Beyoğlu Belediyesi, İstanbul 2010 Ajansı ve Uluslararası İstanbul Şiir Festivali ortaklığıyla, Beyoğlu Sanat Merkezi'nde Samuel Beckett'ın hayatı ve çalışmalarını retrospektif bir şekilde konu alan bir sergi gerçekleştirilecektir.

B Yüzü Epic45 ve Caspian konserleri

Geçtiğimiz ay Yunanistan’dan Nechayevschina ve Afformance, Almanya’dan Kokomo ve ülkemizden Nekizm ile konserlerine devam eden ve olumlu tepkiler alan B Yüzü, bu ay iki dev grubu ülkemizde konuk ediyor...

Sergi: http://

Deniz Güvensoy, kuşatması altında olduğumuz ezici hipergerçekliği, sürrealist resim dilini ve stratejilerini kullanarak ele alıyor!

B Yüzü sunar: 3ü 1 arada; “Yunan-Alman-Türk”

Açık Radyo'da her salı gecesi yayınlanan "B Yüzü" programı "Kaset" konserleri serisinin üç ve dördüncüsü, 14 ve 16 Nisan gecelerinde Peyote'de gerçekleşecek. İki Yunan, bir Alman ve bir Türk grubun konserler vereceği geceler, ah geceler...