loader image

çeviri

1. ÇROP Çizgi Roman İnceleme Yazısı Yarışması

Çizgi Romanın “sanat” olarak görülmediği bir ülkede yaşamaktan sıkılan çizgi roman okurları, çizgi romanı hak ettiği yere taşımak size düştüğünü düşünen ÇROP sizi 1. ÇROP Çizgi Roman İnceleme Yazısı Yarışması'na çağırıyor!

Murat Nemet-Nejat: Anlatılmaz bir kılıç kuşanan

Bir süredir, bu akşam KargART’ta İstanbul seyircisi ve eşzamanlı olarak Yalı Han İstasyon Sanat Merkezi’nde Çanakkale seyircisi ile buluşacak olan "Blind Cat Black / Bakışsız Bir Kedi Kara" filminden bahsediyoruz. Gösterim hazırlıkları sırasında bizden desteğini ve yardımlarını esirgemeyen, filmin feyz alındığı Ece Ayhan şiirlerinin çevirmeni Murat Nemet-Nejat, bizi kırmadı ve sorularımızı cevapladı.

KORİDOR GÖNDERİ-YAPIT 1988-1995

BAS, sanatçı kitapları sergi ve konuşma serisine 1988-1995 yılları arasında oluşumunu sürdürmüş olan sanat ve felsefe gönderisi "KORİDOR GÖNDERİ-YAPIT"ın arşiv sergisi ile devam ediyor.

Joan Baez’in Japonya turnesi ve CIA

Joan Baez, uzun zamandır ertelediği Japonya turnesine 1967 yılının Ocak ayında çıktı. Toplam dokuz konser vereceği turneye giderken yanında Menejeri Manny, dostu İra, Susan ( İra'nın eşi) kız kardeşi Mimi, ve bir Dylan turnesinde tanıştığı o zaman ki sevgilisi Paul vardı.