loader image

Galeri Nev

[Anıl Saldıran] Uğultulu Sokaklar

Sanatçının gravür ve kağıt üzerine renkli kalemlerle gerçekleştirdiği eserleri ilk kez Galeri Nev’in genç sanatçıların keşfine çıktığı NevNesil sergisi kapsamında izlenmişti. Anıl Saldıran, aradan geçen iki yılda çalışmalarına, üzerinde çokça araştırma yaptığı ‘tempera’ ile ahşap üzerine gümüş, bakır ya da…

[Nejad Devrim] Zaman Doğarken

Sergi vesilesi ile, Nejad’ın Tzara için desenlediği “Le Temps Naissant” ile, 1960’da gerçeküstücü Fransız şiirinin en önemli adlarından Paul Eluard için desenlediği “Sens de tous les instants” kitapları ilk kez Türkçe’ye çevriliyor.

İlk Çıplak, Son Çıplak

Galeri Nev, 2013- 2014 sergi sezonunu, 27 Eylül’de Foto-Gerçekçi akımın Türkiye’deki öncüsü Nur Koçak ile açtı.

[Burcu Perçin] Gizli saklı

Burcu Perçin’in, son dönemde eserlerine eklediği grafitiler ve özellikle de Galeri Nev’de yer alan yeni tuallerinde dikkat çeken nesneler, yarattığı mekânların “gizli saklılığını” da ayrıca vurguluyor.

[Osman Kerkütlü] “Yapay dünyalarından bizi izleyen kadınlar…”

Osman Kerkütlü'nün eserleri daha önce Galeri Nev'in yirmi beşinci kuruluş yıldönümü vesilesi ile NEVNESİL’de izlenmişti. İlk eserlerinde ‘How I Met Your Mother’, ‘Lost’ gibi popüler dizilerden anları, sahneleri temsil eden ve dizi kahramanlarının gerçekliğini sorgulayan sanatçının yeni eserlerinin yer aldığı sergi 18 Şubat'a kadar görülebilir.