loader image

Twitter

Türk milletinin yeni özgüveni: Evlilik histerisi

30 yaş üstündeki kadınlarda evlilik histerisi olduğu iddiaları, toplumun önemli fikir insanları(!) tarafından dile getirilince, Vildan Daşdöğen konunun gerçekliğini inceledi. Her şey aydınlanacak, her şey.

Özgür nehirler için büyük atlama

Doğa Derneği sizi denizlere, nehirlere çağırıyor: Suyla olan bağımızı yeniden kurmak için nehirlere, onların beslediği göllere ve denizlere atlayacağız... 

Sosyopat medya

Bir medya sistemi var. İçeriği kullanıcıların oluşturması temelinde, internet ve mobil tabanlı uygulamalarla yaşamda gittikçe daha çok yer tutan. Osman ile Nermin her yurttaş gibi gündemi yakından takip ediyor.

Madımak’tan Dink’e: Twit, Adalet ve Şaşkınlık

Ali Ersen Erol, Madımak Katliamı ve Hrant Dink cinayetine dair, adaletsizliği kabullenmiş bir ülkede, kötülüğün sıradanlığına boyun eğen bir toplumun hukukun kendisini korumak adına muhafazakar bir ideoloji dayatmasına karşı çıkmak yerine, sosyal medya başta olmak üzere var olduğu alanlarda adaletsizliği nasıl içselleştirdiğini ve bunu yaparken nasıl bir söylem geliştirdiğini inceledi.

The Two Gentlemen of Lebowski

Adam Bertocci'nin Shakespeare ve Coen Kardeşler'den ilhamla The Big Lebowski filminden uyarladığı The Two Gentlemen of Lebowski adlı oyunu