loader image

yayıncılık

[Siren Yayınları] “Çatlaklardan sızmak…”

Çağdaş dünya edebiyatından nokta atışı seçimlerle yayımladıkları kitaplar ve okuyucusuyla kurduğu yakın ilişkilerle bilinen Siren Yayınları’nın çalışmaları Türkiye yayıncılığında öne çıkıyor. 31. TÜYAP Kitap Fuarı’nın hemen öncesindeki yoğunluk içinde vakit ayıran Sanem Sirer, Siren Yayınları’nı anlattı

Ferhat Uludere: “Derdimize derman olamayan yerler…”

“Sonbaharda Sarhoş Bir Kasaba”yı çıkaran Ferhat Uludere ile Kadıköy’de demlenmek üzere buluştuk. Kitap bahane, fanzinler, meyhaneler, yeni yayıncılık ve alkol üzerine bir diyalog daha çok. Uludere, sahil kasabalarındaki ruh halini, günlük hayatta gerçeküstü durumların kanıksanmasını anlattı.

Annem fanzin yapmış, gördün mü?

Gamze Özer, Timothee Huguet ve Kristina Kramer’in ortak projesi olan "Even My Mum Can Make A Book", bağımsız yayınları bir araya getirmek düşünülmüş bir proje. Son katılım tarihi ise 7 Eylül!

WALTIC 2010 İstanbul 2-5 Eylül

İstanbul'da gerçekleştirilecek olan WALTIC 2010, dünyanın dört bir yanından yazar, çevirmen, akademisyen, yayıncı ve sivil toplum kuruluşu temsilcisini biraraya getirmeyi amaçlamakta.

Kitap İçin 2

Selçuk Altun'un uzun süredir Cumhuriyet Kitap dergisindeki köşesinde kaleme aldığı yazılarından, edebiyat gözlemlerinden ve kritiklerinden oluşan yeni kitabı "Kitap İçin 2″, Sel Yayınları'nca yayımlandı.

Futuristika! We Make Magazines rehberinde

Futuristika, editörlüğünü Colophon 2009 Uluslararası Dergi Sempozyumu kurotörlerinden Andrew Losowsky'nin yaptığı (LeCool Magazine) We Make Magazines isimli yaratıcı rehber kitapta Türkiye kısmında yer aldı.

Futuristika, Colophon2009 – Uluslararası Dergi Sempozyumu medya partneri oldu

Colophon, bağımsız dergiler dünyasında dergi yayıncıları, uzmanları, reklamcıları, okuyucuları, tasarımcıları, dergi yayıncılığı üzerine ders verenler, öğrenciler ve ilgili yaratıcı alanlarda yer alan yaratıcı kişilerin katıldığı, Lüksemburg'da düzenlenen bir bienal-sempozyumdur. Futuristika! da, bu kapsamda Colophon 2009′un medya partnerleri arasında olacak.