Volkan Aslan - Unstable
Volkan Aslan - Unstable

Volkan Aslan’dan ‘İstikrarsız Tekrar’

Volkan Aslan, İstikrarsız Tekrar sergisini farklı nedenlerden ve işlevlerden dolayı üretilmiş şablonlar yardımıyla oluşturduğu desenler üzerinden kurguluyor. Sergi, kamusal ve özel alanların bu şablonlar aracılığıyla yeniden tasarlanmasından ve bu yaşam alanına dahil edilen bireylerin hikayelerinden oluşuyor.
Eylül '11
Volkan Aslan - Unstable
Volkan Aslan - Unstable

Volkan Aslan
İstikrarsız Tekrar
Mekan: Pi Artworks Tophane
Tarih: 10 Eylül – 30 Ekim 2011 (Pazar hariç her gün 10:30 – 19:30)
Adres:
Pi Artworks Tophane: Boğazkesen Caddesi 76/A, Tophane
Pi Artworks Galatasaray: İstiklal Cad. Mısır Apartmanı Kat:4, Beyoğlu
Telefon: 0212.293.71.03 – info@piartworks.com

Volkan Aslan, İstikrarsız Tekrar sergisini farklı nedenlerden ve işlevlerden dolayı üretilmiş şablonlar yardımıyla oluşturduğu desenler üzerinden kurguluyor. Sergi, kamusal ve özel alanların bu şablonlar aracılığıyla yeniden tasarlanmasından ve bu yaşam alanına dahil edilen bireylerin hikayelerinden oluşuyor. Bu yeniden tasarlama, şablonun doğasına aykırı olsa da buradaki aykırı birliktelikler ve biçim tekrarları, bu aynılaşmayı kendi işlevi üzerinden kırmayı hedeflemekte.

Yaşam alanlarının genel ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlandığını göz önünde bulundurursak, desenler bu standartların tekrar sayısını artırarak, bütün bu aynılaşmalardan bir farklılık ortaya koymaktadır. Tıpkı yaşadığımız hazır mekanları kişiselleştirme ve özel kılma çabamız gibi, bu eylem de hazır olanın zaafiyete uğratılmasıdır.

Volkan Aslan - Şablon
Volkan Aslan - Şablon

2005’te Çukurova Üniversitesi’nde Yüksek Lisans tamamlayan Aslan’ın katıldığı önemli yerel ve uluslararası sergiler arasında 2010 “Floating Volumes” Frise-Hamburg, 2010 “İkinci Sergi” Arter-İstanbul, 2010 “Fasafiso” Cer Modern-Ankara, 2010 “Fikirler Suça Dönüştüğünde” Depo-İstanbul, 2008 “On Produceability” Köln, 2008 “Save As” Triennale Bovisa Museum-Milano, 2008 “Concern” Weimar-Almanya, 2007 “the most curatorial biennal of the universe” Apex Art Center-New York gelmektedir. 2011-2012 sezonunda sanatçı, Art Beat İstanbul, Marakeş Uluslararası Sanat Fuarı, Contemporary İstanbul, Zoom Miami, Singapur Art Stage, Art Dubai fuarlarına katılacaktır. İşleri, Vehbi Koç Vakfı ile birlikte yerli ve yabancı koleksiyonlarda bulunan Aslan’ı, 2007 yılından itibaren Pi Artworks temsil etmektedir. ✪

Önceki

Çarpma Efektiyle Birlikte

Sonraki

Arada kalmışların sığınağında dehşet