Kendi halinde bir “Whitey”

Plak şirketleriyle büyük sıkıntılar yaşadığından, dinleyiciyle aradaki bu firmaları çıkarıp interneti kullanmayı tercih eden müzisyenlerden, tek ve geçici kişilikleriyle geleneksel olmayan grup Whitey'nin yeni albümü Lost Summer'ı Ayşegül Doğan fısıldadı.

Nathan Joseph White:

“Whitey tarafımdan kurulmuş olup, bu zamana kadar davet edilmiş ve geçici üyelerle devam eden tek kişilik bir projedir, asla geleneksel bir grup değildir.”

Kendisi şöyle hatırlanabilir, bir kredi kartının reklam müziği, debut albümü olan “The Light at the End of the Tunnel Is a Train”in en güzel parçalarından “Non Stop” idi.

Büyük bir mutlulukla Facebook’tan sesleniyor! Bütün albümlerini “bağımsız” olarak Bandcamp’te yeniden yayınlıyor, daha iyi kayıt kalitesi ve bonus parçalarla!

“The Light at the End of the Tunnel Is a Train”

İnternete sızan ve dolayısıyla plak şirketi tarafından yayınlanmayan albüm “Great Shakes”!
“Great Shakes” Vol.1 ve Vol.2

“Canned Laughter”

Müzik endüstrisinin geçirdiği değişim White’ı asla rahatsız etmeyip tersine mutlu ediyor. Güçlü, yetenekli ve kendini müziğe adamış olanın bir şekilde ayakta kalacağına inanıyor. Asıl şimdi “müzisyen olma” zamanı diyerek bu işe nasıl tutkuyla bağlı olduğunu herkese gösteriyor. Kararlı, bağımsız ve samimi tavrı Nathan’ı oldukça farklı kılıyor.

Whitey’nin son albümü “Lost Summer” ise sevenlerini yeterince heyecanlandırdı. Electro-rock tarzıyla yine çok keyifli!

myspace.com/hellowhitey/blog ve njwhitey.wordpress.com adreslerinde şarkılarının nasıl ortaya çıktığını, halet-i ruhiyesini, şarkı sözlerini paylaşıyor.

Bütün albümlerinde hissedilen müzikal yoğunluk adeta “Whitey çok daha fazlasını hak ediyor” demekte!  ✪

Önceki

Son durak: Metro-nom

Sonraki

Doğumgünün kutlu olmasın Louis-Ferdinand Céline