Kendi halinde bir “Whitey”

Nathan Joseph White:

“Whitey tarafımdan kurulmuş olup, bu zamana kadar davet edilmiş ve geçici üyelerle devam eden tek kişilik bir projedir, asla geleneksel bir grup değildir.”

Kendisi şöyle hatırlanabilir, bir kredi kartının reklam müziği, debut albümü olan “The Light at the End of the Tunnel Is a Train”in en güzel parçalarından “Non Stop” idi.

Büyük bir mutlulukla Facebook’tan sesleniyor! Bütün albümlerini “bağımsız” olarak Bandcamp’te yeniden yayınlıyor, daha iyi kayıt kalitesi ve bonus parçalarla!

“The Light at the End of the Tunnel Is a Train”

İnternete sızan ve dolayısıyla plak şirketi tarafından yayınlanmayan albüm “Great Shakes”!
“Great Shakes” Vol.1 ve Vol.2

“Canned Laughter”

Müzik endüstrisinin geçirdiği değişim White’ı asla rahatsız etmeyip tersine mutlu ediyor. Güçlü, yetenekli ve kendini müziğe adamış olanın bir şekilde ayakta kalacağına inanıyor. Asıl şimdi “müzisyen olma” zamanı diyerek bu işe nasıl tutkuyla bağlı olduğunu herkese gösteriyor. Kararlı, bağımsız ve samimi tavrı Nathan’ı oldukça farklı kılıyor.

Whitey’nin son albümü “Lost Summer” ise sevenlerini yeterince heyecanlandırdı. Electro-rock tarzıyla yine çok keyifli!

myspace.com/hellowhitey/blog ve njwhitey.wordpress.com adreslerinde şarkılarının nasıl ortaya çıktığını, halet-i ruhiyesini, şarkı sözlerini paylaşıyor.

Bütün albümlerinde hissedilen müzikal yoğunluk adeta “Whitey çok daha fazlasını hak ediyor” demekte!  ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]