Asfalt Yolsuzluktur PATIKA YAŞAM

  Şirketlerin talan projelerine, iktidarların rant savaşlarına karşı düzenlenen “Kent Mitingi” için on binlerce kişi Kadıköy’de buluştu. Mahalle forumlarından yöre derneklerine, kent hareketlerinden siyasi partilere kadar birçok katılımcının olduğu Kent Mitingi’nde Patika Ekoloji Kolektifi de yer aldı. Yeni kurulan kolektif, “Asfalt Yolsuzluktur Patika Yaşam” yazılı pankartıyla, Söğütlüçeşme’den Kadıköy’e yürüdü. Patika Ekoloji Kolektifi, miting güzergahı boyunca ve miting alanında, aynı isimle çıkardıkları PATİKA dergisinin ilk sayısının dağıtımı gerçekleştirdi. Polis, coşkulu bir yürüyüşün ardından arama noktalarında üzerini aratmak istemeyen gruba gaz bombalarıyla saldırarak mitingi dağıtmaya çalışsa da başarılı olamadı. Polisin saldırısı sırasında gazdan etkilenen Elif Çermik fenalaşarak yoğun bakıma kaldırıldı. Polisin tüm bu saldırısına
Şubat '14

 

Şirketlerin talan projelerine, iktidarların rant savaşlarına karşı düzenlenen “Kent Mitingi” için on binlerce kişi Kadıköy’de buluştu.

Mahalle forumlarından yöre derneklerine, kent hareketlerinden siyasi partilere kadar birçok katılımcının olduğu Kent Mitingi’nde Patika Ekoloji Kolektifi de yer aldı. Yeni kurulan kolektif, “Asfalt Yolsuzluktur Patika Yaşam” yazılı pankartıyla, Söğütlüçeşme’den Kadıköy’e yürüdü.

Patika Ekoloji Kolektifi, miting güzergahı boyunca ve miting alanında, aynı isimle çıkardıkları PATİKA dergisinin ilk sayısının dağıtımı gerçekleştirdi.

Polis, coşkulu bir yürüyüşün ardından arama noktalarında üzerini aratmak istemeyen gruba gaz bombalarıyla saldırarak mitingi dağıtmaya çalışsa da başarılı olamadı. Polisin saldırısı sırasında gazdan etkilenen Elif Çermik fenalaşarak yoğun bakıma kaldırıldı. Polisin tüm bu saldırısına rağmen devam eden miting, “mücadeleye devam” vurgusuyla sonlandırıldı.

Bu haber Meydan Gazetesi’nin 15. sayısında yayımlanmıştır.

Önceki

” Suriye Halklarının Kaderi İsviçre’de mi Yazılacak “- Furkan Çelik

Sonraki

” “Liberal” Bir Hak Olarak Vicdani Ret ” – Mehmet Tarhan