Asfalt Yolsuzluktur PATIKA YAŞAM

 

Şirketlerin talan projelerine, iktidarların rant savaşlarına karşı düzenlenen “Kent Mitingi” için on binlerce kişi Kadıköy’de buluştu.

Mahalle forumlarından yöre derneklerine, kent hareketlerinden siyasi partilere kadar birçok katılımcının olduğu Kent Mitingi’nde Patika Ekoloji Kolektifi de yer aldı. Yeni kurulan kolektif, “Asfalt Yolsuzluktur Patika Yaşam” yazılı pankartıyla, Söğütlüçeşme’den Kadıköy’e yürüdü.

Patika Ekoloji Kolektifi, miting güzergahı boyunca ve miting alanında, aynı isimle çıkardıkları PATİKA dergisinin ilk sayısının dağıtımı gerçekleştirdi.

Polis, coşkulu bir yürüyüşün ardından arama noktalarında üzerini aratmak istemeyen gruba gaz bombalarıyla saldırarak mitingi dağıtmaya çalışsa da başarılı olamadı. Polisin saldırısı sırasında gazdan etkilenen Elif Çermik fenalaşarak yoğun bakıma kaldırıldı. Polisin tüm bu saldırısına rağmen devam eden miting, “mücadeleye devam” vurgusuyla sonlandırıldı.

Bu haber Meydan Gazetesi’nin 15. sayısında yayımlanmıştır.

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]