Barıştık mı – T.E.A.R.

Geleneksel Ortadoğu ve Türk müziğindeki makamların yanı sıra Caz, Ambient, Rock, Shoegaze, Avant-garde, Gainsbarre seslerinden oldukça etkilenen, trompeti üzerinde çalıştığı üslubu ve bu üslubuyla çıktığı arayışlarıyla performanslarını sürdüren Barış Demirel ya da nam-ı diğer Barıştık Mı iki yıl sonra yeni bir albümle belirdi. Trompet odaklı, geneli enstrümantal ağırlıklı bir albüm olan “T.E.A.R.” anlamını Barış’a albümde ve sahnede destek veren müzisyen arkadaşlarının isimlerinin baş harflerinden alıyor. Sigur Ros’un Bium Bium Bambalo adlı parçasına yaptıkları ve grubun da oldukça beğenisini kazanan düzenleme de bu albümde yer alıyor. Caz’dan Rock müziğine yurtiçindeki önemli festival sahnelerinde projesiyle yer almış Barış Demirel – Barıştık Mı’dan
Ocak '15
Barıştık mı? - T.E.A.R. 1

Geleneksel Ortadoğu ve Türk müziğindeki makamların yanı sıra Caz, Ambient, Rock, Shoegaze, Avant-garde, Gainsbarre seslerinden oldukça etkilenen, trompeti üzerinde çalıştığı üslubu ve bu üslubuyla çıktığı arayışlarıyla performanslarını sürdüren Barış Demirel ya da nam-ı diğer Barıştık Mı iki yıl sonra yeni bir albümle belirdi.

Trompet odaklı, geneli enstrümantal ağırlıklı bir albüm olan “T.E.A.R.” anlamını Barış’a albümde ve sahnede destek veren müzisyen arkadaşlarının isimlerinin baş harflerinden alıyor.

Sigur Ros’un Bium Bium Bambalo adlı parçasına yaptıkları ve grubun da oldukça beğenisini kazanan düzenleme de bu albümde yer alıyor.

Caz’dan Rock müziğine yurtiçindeki önemli festival sahnelerinde projesiyle yer almış Barış Demirel – Barıştık Mı’dan T.E.A.R.’a kulak verin.

Barıştık mı @facebook ✪

Önceki

Arirang

Sonraki

1905 yılında gönderilen bir kartpostal – İzmir