Barıştık mı – T.E.A.R.

Barıştık mı? - T.E.A.R. 1Geleneksel Ortadoğu ve Türk müziğindeki makamların yanı sıra Caz, Ambient, Rock, Shoegaze, Avant-garde, Gainsbarre seslerinden oldukça etkilenen, trompeti üzerinde çalıştığı üslubu ve bu üslubuyla çıktığı arayışlarıyla performanslarını sürdüren Barış Demirel ya da nam-ı diğer Barıştık Mı iki yıl sonra yeni bir albümle belirdi.

Trompet odaklı, geneli enstrümantal ağırlıklı bir albüm olan “T.E.A.R.” anlamını Barış’a albümde ve sahnede destek veren müzisyen arkadaşlarının isimlerinin baş harflerinden alıyor.

Sigur Ros’un Bium Bium Bambalo adlı parçasına yaptıkları ve grubun da oldukça beğenisini kazanan düzenleme de bu albümde yer alıyor.

Caz’dan Rock müziğine yurtiçindeki önemli festival sahnelerinde projesiyle yer almış Barış Demirel – Barıştık Mı’dan T.E.A.R.’a kulak verin.

Barıştık mı @facebook

 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]