“Blind Cat Black / Bakışsız Bir Kedi Kara” Filmi Çanakkale Gösterimi

Amerikalı şair ve müzisyen Chris King ile şiir çetesi Poetry Scores’un, Ece Ayhan şiirlerinin çevirisi üzerinden yaptıkları müziklerle hazırladıkları zombi filmi İstanbul gösterimi ile eşzamanlı olarak Çanakkale'de de gösterimde!
Haziran '10

Amerikalı şair ve yönetmen Chris King ile şiir çetesi Poetry Scores’un, Ece Ayhan şiirlerinin çevirisi üzerinden yaptıkları müziklerle hazırladıkları zombi filmi, Bir Sivil Girişim Kara, Çanakkale İçinde (www.canakkaleicinde.com) ve Futuristika! Enteresan Mevzular Dergisi ortak çalışmasıyla Çanakkale’de!

“Blind Cat Black / Bakışsız Bir Kedi Kara”
2008 // 58 Dakika – Renkli – Amatör Sürrealist Zombi Sessiz
12 Temmuz 2010 Pazartesi, Saat: 21:00 – Ücretsiz gösterim
Mekân: Yalı Hanı
Adres: İstasyon Sanat Merkezi Çanakkale
Etkinlik Facebook sayfası

Ayrıntılı bilgi için: onur@canakkaleicinde.com

Hazırlayan: Bir Sivil Girişim Kara (TR), Çanakkale İçinde (TR), Futuristika! Enteresan Mevzular Dergisi (TR), Chris King [Poetry Scores] (ABD) ve Zafer Yalçınpınar [EVVEL] (TR)

12 Temmuz 2010 gecesi KargART’ta İstanbul seyircisi ile buluşacak olan “Blind Cat Black” (Bkz: İstanbul gösterimi), eşzamanlı olarak aynı gece, Bir Sivil Girişim Kara ve Çanakkale İçinde (www.canakkaleicinde.com) girişimiyle, her yıl düzenlenen Ece Ayhan’ı anma etkinlikleri programı dâhilinde Çanakkale’de, Yalı Hanı İstasyon Sanat Merkezi’nde de gösterime girecek.

Ece Ayhan’ın şiir kitabının isminin ABD’de bir zombi filminde yer alması, onu okuma cesaretini gösterip, ruhlarının kara taraflarına göz atanların rahatlıkla anlayabileceği gibi, şaşırtıcı değil tam tersi; Ece Ayhan’ın “ayağa kalkanlar” söylemine uygun bir durumdur.

Bizler, sizler, zombiler, az da olsa ayağa kalkanlar, “Bu ölümü de bastırmak için boynuna mekik oyalı mor / Bir yazma bağlayan eski eskici babası yazmıştır.” diyen Ece Ayhan gibi, “Her çocuğun kalbinde kendinden büyük bir çocuk vardır.” diye mırıldanarak, Ece Ayhan şiirinden feyz alan bu filmi görmeden Çanakkale’den geçmeyin!

Bir Sivil Girişim Kara

Çanakkale İçinde // Bir Kent Günlüğü
http://www.canakkaleicinde.com/

Futuristika! Enteresan Mevzular Dergisi
https://futuristika.org/

Chris King [Poetry Scores]
http://poetryscores.blogspot.com/

Zafer Yalçınpınar [EVVEL]
http://zaferyal.kuzeyyildizi.com/

Yalı Hanı İstasyon Sanat Merkezi
http://www.yalihani.com/
 ✪