Codes in the Clouds – As The Spirit Wanes

İngiltere Dartford’dan çıkan post rock grubu Codes in the Clouds, Ciaran Morahan, Stephen Peeling, Rob Smith, Jack Major ve Joe Power beşlisinden oluşuyor. Çıktıkları yerin tek bilinen özelliği, The Rolling Stones’un doğduğu yer olması. Erased Tapes isimli plak şirketi bünyesine katıldıktan sonra 2009 yılında debutları paper Canyon yayımlanmış. İngiltere’de 31 Ocak’ta yayımlanacak yeni albümleri “As The Spirit Wanes” sadece altı günde kaydedilmiş. Klasik post rock tınılarından farklı hamleleri var grubun. Kimi şarkılarda hafif indie-pop sanılabilir. Albüm sonrası grup turneye de çıkacak, buralara uğrar mı bilemeyiz.

myspace.com/codesintheclouds erasedtapes.com

 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]