Edgar Allan Poe ve Jaws

/

Grup, 1967 yılında “Spaceman” lakaplı Angelo tarafından kuruluyor. Angelo grubun lideri çünkü diğerlerinden büyük. Grubun diğer elemanları ise 11-12 yaşlarında! 1969 yılında Angelo grubu bırakınca, kalanlar, isimlerini E. A. Poe yapıyor. O dönemde Milano çevresinde Led Zeppelin, Grand Funk Railroad, Deep Purple coverlarıyla dikkat çekiyorlar. Grup 1975 yılında Generazioni (Storia di sempre) isimli albümü çıkarıyor; melodik, güçlü keyboard’lar, sağlam bir gitar tonu ve ritmlerle klasik İtalyan progressive rock çalışması olarak nitelendirilebilir.

Aynı yıl, basçı Maggi ABD’ye gidiyor, grup çalmaya devam ediyor. İsimlerini tam olarak Edgar Allan Poe yapıyorlar ve Jaws isimli filmin müziğini yorumladıkları bir single çıkarıyorlar. Spielberg’ün Jaws’ı çıkalı zaten bir yıl olmuştu. Edgar Allan Poe’nun son çalışması da bu single ve güzide kapak çalışması oluyor, sonrası belirsiz. Tıpkı Edgar gibi, ortadan kayboluyorlar.

 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]