KargART !Geceyarısı Filmleri!’nde bir-inci!

Son üç senedir Londra’da ayda bir toplanan ve bilinmeyen ‘kült’ filmleri seyirciye izletme şansını kendine görev seçen ‘Duke Mitchell Film Club’, KargART sayesinde ilk defa İstanbul’a geliyor.
Nisan '10

!Geceyarısı Filmleri! “Karanlıktan korkar mısınız?” – Korkmayın, okuyun…

Hazırlayan: KargART ve Serdar Kökçeoğlu
“An American Hippie In Israel” (AKA Ha-Trempist) – İsrail’de Bir Amerikalı Hippi
1972 // 95 Dakika – Renkli – Türkçe altyazılı
16 Nisan Cuma, Saat: 23:00 – Ücretsiz gösterim – Facebook etkinlik sayfası

Son üç senedir Londra’da ayda bir toplanan ve bilinmeyen ‘kült’ filmleri seyirciye izletme şansını kendine görev seçen ‘Duke Mitchell Film Club’ ilk defa İstanbul’a geliyor.

‘Geceyarısı Filmleri’nin çatısı altında kendi ‘a night at the movies’ konseptlerini Türkiye’ye getirmeye çalışan Duke üyeleri, Nisan ayı için oldukça değişik bir program hazırlığı içindeler!

Son üç yıldır bilinmeyen Avusturalya filmlerinden iki film bir arada programlarına ve hatta avangardın bile en uzak köşelerine uzanan Duke, bu sefer de İstanbul film seyircisini şaşırtmak için hazırlanıyor.

Eleştirmen Evrim Ersoy ve Medya Uzmanı Alex Kidd tarafinda kurulan kulüp, her ay sinemada bir gece konsepti içinde eski günleri canladırmaya çalısıyor: Seyirciyi geldiği zamanda çalan müzik ve poster galerilerinden tutun da, her filmden önce oynatılan ve her ayki temaya göre değişen ‘Trailer Trash’, kısa filmler ve film quiz’i, Duke’u Londra’daki diğer film kulüplerinde çok farklı kılıyor. Time Out Londra tarafından ‘Çok önemli bir film kulübü’ ve ‘Kayıp filmlerin durdurlamaz desktekçileri’ olarak tanımlanan ikili, İstanbul programı için Londra’da oynattıkları en bilinmeyen ve garip filmlerinden birini seçtiler.

1972 yılında çekilen An American Hippie In Israel (İsrail’de Bir Amerikalı Hippi) şimdiye kadar gelmiş geçmiş en garip, bilinmeyen ve unutulmaz kült filmlerden birisi! Yıllardır ‘kayıp’ diye bilinen ve fakat bazı sinema koleksiyonerlerinin destekleriyle bir kopyası bulunup onarılan bu film, Duke’un en ilginç seçimlerinden biri! İlk defa Türkçe altyazı ile gösterilecek bu filmi kaçırmamalısınız!

KargART
Kadife Sok. 16, Kadıköy
Tel: +90 216 330 31 51
info@kargart.org
http://www.kargart.org
 ✪