Popcorn Ödülleri 2009 başvuruları başladı…

/

Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali (IICFF)’in bu yıl dağıtacağı Popcorn Ödülleri 2009 için Türkiye başvuruları başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, Nickelodeon TV, Doğan Egmont Yayıncılık, Gode Reklam, Kadılar İnteractive, Cinecity Sinemaları, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Cifej ve Artı Artı Danışmanlık tarafından desteklenen yarışma 6 – 12 yaş arası Küçük Sinemacıların ve 13 – 18 yaş arası Genç Yönetmenlerin katılımına açık.

Uluslararası İstanbul Çocuk Film Festivali (IICFF), dünyanın her tarafından gelen filmlerin her yıl İstanbul’da gösterildiği uluslararası bir organizasyondur.

Festival kapsamında dağıtılacak olan Popcorn Ödülleri Türkiye başvuruları Küçük Sinemacılar ve Genç Yönetmenler için başladı. 6-18 yaş arası, kendi filmini çeken ve Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali 2009’da filminin gösterilme şansına sahip olmak isteyen film yönetmenleri, 10 dakikayı aşmayan kısa filmlerini çekerek 3 Temmuz tarihine kadar festivale yollayabilecekler.

6-12 yaş arası Küçük Sinemacılar ile 13-18 yaş arası Genç Yönetmenler için açılan yarışmanın değerlendirmesi 5 ayrı yaş kategorisinde (6-8, 9-10, 11-12, 13-15, 16-18) yapılarak kendi kategorisinde ilk üçe girecek filmler Popcorn Ödüllerine sahip olacak.

Ödüller, her zaman heyecanlı gerçekleşen Uluslararası İstanbul Çocuk Film Festivali (IICFF) Açılış Galası ve Ödül Töreninde duyurulur. Oscar ödülleri gibidir fakat sadece Küçük Sinemacılar ve Genç Yönetmenler içindir. Kazananlar evlerine plaket ile dönerler ve katılan herkese sertifika verilir.

Türkiye’nin yanı sıra yurtdışından da katılımcılara açılan yarışmaya başvurular www.iicff.com adresinden yapılabilecek.

 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az. 2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]