8. Kadıköy Sanat Günleri Sinema Buluşmaları

/

9 Nisan’da başlayan 8. Kadıköy Sanat Günleri, 13 Haziran’a dek çeşitli kültür-sanat etkinlikleri ile devam ediyor. Genç Sanatçılar ve Sanatseverler Derneği’nin düzenlediği hiçbir maddi sponsoru olmayan ve Kadıköy Belediyesi’nden sadece teknik anlamda destek alan 8. Kadıköy Sanat Günleri, halkın istediği sanatçıları halk ile buluşturuyor.

8. Kadıköy Sanat Günleri Sinema Buluşmaları kapsamında düzenlenen etkinlikte bu kez Türk Sineması Haftası sebebi ile oyuncu Halit Akçatepe’nin katılımıyla, Türk Sineması’nda derin izler bırakan birbirinden değerli oyuncu ve film ekibinin yer aldığı MAVİ BONCUK adlı filmin ücretsiz gösterimi gerçekleştiriliyor.

MAVİ BONCUK
Yönetmen: Ertem Eğilmez
Senaryo Yazarı: Zeki Alasya…
Tür: Komedi
Süre: 78 dk.
Konu: 4 arkadaş Emel Sayın’ın çalıştığı bir gazinoya giderler. Ancak burada kötü muamele görünce, gazinonun sahibinden intikam almak için Emel Sayın’ı kaçırmaya karar verirler. Planları başarıyla uygulayan arkadaşlar, Emel Sayın’a da çok iyi davranırlar. Ancak, gazino patronundan istedikleri fidyeyi almayı başaramazlar.

Tarih: 28 Nisan Çarşamba, 20.00
Yer: Kadıköy Belediyesi Halis Kurtça Kültür Merkezi Necdet Mahfi Ayral Sahnesi
Osmanağa mahallesi. Çilek Sokak. Sevinç İş hanı No: 7 Kat: 4 Daire: 13 Kadıköy – 216 346 0 246
Detaylı bilgi için: http://www.gencsanatcilar.org/Facebook sayfası ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]