Nadir duyulan bir ses: Aster

AsterABD Teksas eyaleti bir süredir, Bush’u, kızılderili katleden kovboyları ya da ırkçı altyapsını unutturacak şekilde, önemli müzikal hareketlere ev sahipliği yapıyor. Tıpkı Montreal Kanada gibi, zamanın ötesinde anlayışla güzide çalışmalar duyuluyor. Artık bir pop grup olarak nitelendirilebilecek ve zamanında İstanbul’da konser verdiklerinde sadece yüz kişiyi toplamış, kendisine düzgün bir ses sistemi bile çok görülmüş Explosions in the Sky ya da mahallede bilinen adıyla EITS başı çekti. Bundan cesaret alan petrol işçilerinin çocukları daha güzel tınılar ile dünyayı güzelleştirmeye çalışıyor. Bush’u bile unutayazdık bu sayede!

Teksas’tan çıkma Aster, isim Nasa’nın yeryüzünün içinde olanları, değişimini ve çalışma sistemini anlamayı, gözlemlemeyi amaçlayan devasa bir makineden alıyor. İsimlerine uygun olarak, Aster’i oluşturan ikili uzayda başıboş dolanan insan artığı metaller gibi, arkada yuvarlanan bir davul altyapısıyla zengin bir piyano ve gösterişli bir klavye ses örgüsü yaratıyor. Albümleri “Some Things Seldom Heard Of” bir nevi uzayda hayat var mı sorusunun cevabı. Hayat olacaksa şık olsun be astronotcan! Yoksa hiç olmasın daha iyi.

Download Aster – Stop the parade

 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]