Bir Zombi draması…

Emrah Doğan, Vizyonsuz Sinema kapsamında bu kez, Kore'den hüzünlü bir zombi filmine dikkat çekiyor.
Eylül '11

Günümüz zombileri, mezarlarından kalkıp ‘bıreeyynnn‘ diye bağıran (ki hakkında tam bir karara varılamayan tartışmanın konusu olarak, aslında zombiler bu şekilde bağırmaz, değil mi?) öncekilerden farklı olarak birer insandır. Sadece enfeksiyon sonucunda biraz hasta olmuşlardır. Ama, devlet onları iyileştirmeye çalışmak yerine, katletmeyi tercih eder. Bu nedenle, zombi hikayeleri oldukça hüzünlüdür aslında…

Birbiriyle bağlantılı 6 hikayeden oluşan The Neighbor Zombie’de, AIDS’in tedavisi için kullanılan BH aşısı piyasaya çıktıktan bir süre sonra kullananları, BH aşısı kullananlar da kullanmayanları birer zombiye çevirmiştir. Böylece Kore’de silah sesleri ve yükselen çığlıklar eşliğinde kıyamet başlar.

Açlıktan kendi ayağını yiyen bir geek (bencil insanoğlunun hükmettiği topraklarda, markette insan eti satılmıyor ne de olsa); sevgilisi değişim geçirse de bütün risklere karşı onu terketmeyen sevgilisinin sevgilisi bir genç kız; iyileştikten sonra toplumda yer edinmeye çalışan fakat bir türlü kabul görmeyen zavallı bir ex-zombi (tüm Kore filmlerinde olduğu gibi, yönetmenler sizi hikayenin bu bölümüne kadar iyice hırpalıyor ve burada gözyaşlarınızı sizden alıyorlar) gibi dramatik öğeler içeren filmimizin başlangıç noktası da tam olarak burasıdır.

4 ayrı yönetmen tarafından çekilen filmde, sırasıyla bölümler şöyle:

1- Crack
2- Run Away
3- Mother, I Love You – Anasını zombi illetine kaptırmış bir kızın, yaşatma mücadelesi.
4- The Age Of Vaccine – Bu bölüm aksiyon severler için geliyor. Zombie High isimli bir ilaç bulunuyor ve enjekte edilen zombiler çok güçlü ve çok hızlı süper-zombi haline geliyorlar. Artık intikam zamanı…
5- After That, I’m So Sorry – Ex-zombilerin, tekrar toplumun bir parçası haline gelebilecekler mi acaba? Gözyaşlarınızı bu bölüme saklayın.
6- Pain Killer

Son yıllarda çekilmiş en etkileyici zombi filmi olduğunu da ekleyip sizleri fragmanla başbaşa bırakalım (4 aynı yazar tarafından yazıldı bu yazı, evet).

http://www.youtube.com/watch?v=fRwdEXAhKoc ✪

Önceki

Evli bir çiftin tartışması

Sonraki

Aquirax Uno ve saykodelik illüstrasyonları