[Godflesh] Çöküş ve Düşüş

Umarız, düşüşünüz ve çürümeniz hiç bitmez.
Haziran '14

[Godflesh] Çöküş ve Düşüş 1Dostum, bu tanrı ete kemiğe bürünmüş, aramıza sızmış, fabrikalara girmiş, makinelere dokunmuş, bacaların isinde suratı lekeye boğulmuş, derisi, insanlarla geçirdiği zamanının etkisiyle, diğerine baka baka, kılı kıpırdamadan izlediği onca ölüm, sefalet, rezalet, kıyım, tecavüz ve çığlıklardan çürümüş, çürümüş, dokunduğun an dağılıyor, küle dönmüş.

Godflesh, on üç yıl aradan sonra kısa bir albümle geri döndü, çöküş ve düşüş, Decline and Fall son baharda A World Lit Only By Fire namlı uzunçalarla sürecek, belki de nihayete erecek.

Godflesh – Ringer


Sözü, Godflesh’in yeniden toparlanmasına dair iki söz eyleyen Japon fanzinden alıntıya bırakıyoruz? Ne diyor? Onu da siz anlayın. Gidin duygu sömürüsüne boğulmuş, insanın insanı yediği, insanların karanlıkta, havasız, korkudan akıllarını yitirip birbirlerinin üzerine çıkıp öldükleri, birbirlerini ezdikleri, ölülerin bile toprağı, kendilerine ait bir çukur bulamadığı bu günlerde, hiç utanmadan, arsızca, üzüntüde en önde gider gözüken, sonrasında köşelerinde, orada, burada, yepyeni acıların bayat, sindirilmez, çiğnenmez, tükürülmez sanatını yapan o fotoğrafçılara, yazarlara, sinemacılara, tiyatroculara, müzisyenlere, yayıncılara, kariyer hayalleri kuran gazetecilere koşun. Gidin ve kaldıysa eğer, kendi gerçeğinizi yaşamayı sürdürün.

Umarız, düşüşünüz ve çürümeniz hiç bitmez.

[Godflesh] Çöküş ve Düşüş 3 ✪

Önceki

Örümcek Adam

Sonraki

Polonyalı sokak sanatçıları Kadıköy’de