[Godspeed You! Black Emperor] Kuşlama

 

SEVGİLİ YABANCILAR/DOSTLAR,

SIK SIK BİZİMLE SİZİN ARANIZDA BİR İLETİŞİM BOŞLUĞU OLDUĞU HİSSİNE KAPILIYORUZ. BU YABANCILAŞMIŞ BİRAHANELERDE YERYÜZÜNÜN EN ÜZGÜN ROCK’N’ROLL’UNU İCRA EDEN BİZLER, İŞ KELİMELERE GELİNCE ÇEKİNGEN VE BECERİKSİZİZ ANCAK ŞİMDİ NİHAYET BİR KEZ YA DA HERKES İÇİN BUNU DA SÖYLEMELİYİZ.

ZENGİN ÜLKELERDE YAŞAMAKTAYIZ – İHTİYACIMIZDAN DAHA FAZLA EĞLENCE VE KEYFE SAHİBİZ; AYRICA, ÇOK FAZLA BİLGİYE, “GERÇEĞE” VE MALUMATA ULAŞMA İMKANI BAHŞEDİLMİŞ BİZLERE… EĞER HALA MİLYONLARCA MASUMUN, BİZZAT BİZİM AHLAKSIZ POLİTİKACILARIMIZ TARAFINDAN SAKAT BIRAKILDIĞINI, AÇ BIRAKILDIĞINI, İŞKENCEYE UĞRADIĞINI, VURULDUĞUNU YA DA HAVAYA UÇTUĞUNU BİLMİYORSANIZ, YAPACAĞIMIZ YA DA SÖYLEYECEĞİMİZ HİÇBİR ŞEY SİZİ İKNA ETMEYECEKTİR ASLA…

DÜNYADA BİZLER GİBİ ELLERİNE DAHA FAZLA KAN BULAŞMASIN İSTEYEN MİLYONLARCASI VAR.
DÜNYADA BİZLER GİBİ, BU CANİ SAÇMALIĞI SONSUZA DEK BİTİRMEK İSTEYEN MİLYONLARCASI VAR.

HEP BİRLİKTE, ONLARIN BU KÖHNE CANAVARLARINI ALAŞAĞI EDEBİLİRİZ… NAİF BİR GÜNDÜZDÜŞÜ DEĞİL BU… (BİZ ONLARDAN DAHA FAZLAYIZ…)

BU, BU GECE YA DA YARIN, HEMEN BAŞLAYABİLİR. (EN KÜÇÜK, UFACIK YOLLARLA BAŞLAYACAKTIR…)
LÜTFEN, NASIL GERÇEKLEŞEBİLECEĞİ HAKKINDA DÜŞÜNÜN.

MÜSTACEL ZAMANLARDAN GEÇİYORUZ;
KARŞINIZDAKİ EN CILIZ IŞIĞI BULUN VE ONA DOĞRU YAVAŞÇA KOŞMAYA BAŞLAYIN…
LÜTFEN DİĞER YABANCILAR VE DOSTLARINIZLA BİRLİKTE İLERLEYİN

EN KÜÇÜK ÇABADA BİLE BİR GÜZELLİK VARDIR
İNATÇI BİR UMUT, TEMBEL BİR AÇGÖZLÜLÜĞÜ HER ZAMAN YENİLGİYE UĞRATIR
VE ASİL YÜREKLER, VAHŞİ KALELERİ YERLE BİR EDER.

KORKMAYIN. KORKMAYIN. KORKMAYIN.

SEVGİLER.
GODSPEED YOU BLACK EMPEROR ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]